کد خبر: 67861 A

حسینی:

۶۰ میلیارد ریال بن کتاب الکترونیکی در بین بیش از ۲۵۰ هزار نفر همچون دانشجویان و طلاب توزیع شده است. در بخش بین‌المللی با ارز مبادله‌ای کتاب امکان خرید کتاب در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

ایلنا: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌گوید که در نمایشگاه امسال به بحث چگونگی حضور کتاب‌های ایرانی در جهان و همچنین نشست‌های سرای اهل قلم توجه ویژه‌ای شده است.
به گزارش خبرنگار ایلنا، سیدمحمد حسینی در مراسم افتتاح بیست و ششم نمایشگاه کتاب با اشاره به روند برگزاری دوره بیست و ششم گفت: امسال ۲ هزار و ۵۴۵ ناشر داخلی با ۲۰۷ هزار عنوان کتاب حضور پیدا کردند. همچنین هزار و ۶۰۰ناشر خارجی با ۲۰۵ هزار عنوان کتاب از ۷۷ کشور در نمایشگاه شرکت کردند.
حسینی با اشاره به نشر الکترونیک گفت: ۱۰۲ ناشر الکترونیک از سراسر کشور به صورت مستقل و فعال در بخش‌هایی چون کتابخانه دیجیتال سایت و فضای مجازی در این نمایشگاه فعالیت کردند.
حسینی با اشاره به برگزاری نشست‌های تخصصی گفت: یکی از نشست‌ها بررسی چگونگی حضور کتاب‌های ایرانی در جهان و مشکلات و مسائل ناشی از آن است. همچنین در سرای اهل قلم بیش از ۱۵۰ نشست برگزار خواهد شد. امسال در پاسداشت استاد مطهری نیز کتاب‌هایی رونمایی می‌شود.
وزیر ارشاد افزود: برگزاری کارگاه آموزشی متعدد در سالن یاس برگزاری کارنامه نشر ازجمله این اقدامات نمایشگاه امسال است. امسال در سالن کارنامه نشر ۳ هزار و ۵۰۰ عنوان کتاب به نمایش درمی آید.
حسینی با اشاره به خدمات ارائه شده به بازدیدکنندگان گفت: ۶۰ میلیارد ریال بن کتاب الکترونیکی در بین بیش از ۲۵۰ هزار نفر همچون دانشجویان و طلاب توزیع شده است و همچنین در بخش بین‌المللی با ارز مبادله‌ای کتاب امکان خرید کتاب در اختیار مردم قرار می‌گیرد.
وزیر ارشاد همچنین از تمام دستگاه‌ها و نهاد‌هایی که در برگزاری این نمایشگاه تلاش داشتند، تشکر کرد.

نمایشگاه کتاب تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر