کد خبر: 69393 A

مجموعه کتاب‌های «گزیده ادب پارسی» ازجمله کتاب‌هایی هستند که نشر قدیانی در حوزه زبان و ادب فارسی منتشر خواهد کرد.

ایلنا: مجموعه کتاب‌های «گزیده ادب پارسی» در حوزه زبان و ادب فارسی منتشر می‌شوند.
به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی انتشارات قدیانی، دراین مجموعه کتاب‌ها مخاطب با گزیده‌ای از آثار بزرگان زبان و ادبیات فارسی از ابتدای تاریخ ادبیات ایران زمین تا به امروز روبرو می‌شود. مجموعه کتاب‌هایی که در هر یک از آن‌ها به یکی از شاهکارهای زبان و ادب فارسی پرداخته شده است.
ازجمله کتاب‌هایی که این موسسه فرهنگی از مجموعه «گزیده ادب پارسی» وارد بازارنشرخواهد کرد می‌توان به «دیوان حافظ» به کوشش سیدعلی‌محمد رفیعی، «ترانه‌های فایز»، «لیلی و مجنون»، «هفت شهر عشق»،
«ترانه‌های بابا طاهر»، «۵ قصه از شاهنامه» با تلاش حسین فتاحی و «رباعیات، قطعات، غزلیات و قصاید سعدی» به کوشش شیخ بهاء الدین اسکندری اشاره کرد.
البته در سال‌های گذشته تمام عنوان‌های این مجموعه کتاب‌ها در قطع پالتویی منتشر شده و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است. هم اکنون نیز این موسسه در نظر دارد این عناوین را در قطع رقعی منتشر کند.
به غیر از کتاب «رباعیات، قطعات، غزلیات و قصاید سعدی» که در چهار جلد منتشر خواهد شد؛ باقی کتاب‌ها در قالب یک جلد کتاب منتشر شده و در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهند گرفت.
پیش از این نیز کتاب‌هایی همچون «۵۸ قصه گزیده از هزار و یک شب»، «دیوان پروین اعتصامی»، «کلیله و دمنه»،
«حکایت‌های دهخدا»، «گزیده شعرهای اقبال لاهوری» و... از این مجموعه در قطع رقعی منتشر شده و در اختیار علاقه‌مندان به عرصه ادبیات قرار گرفته است.
از ۱۱ تا ۲۱ اردیبهشت ماه جاری، انتشارات قدیانی با ۲ هزار و ۳۰۰ عنوان کتاب در موضوعات مختلف در سالن ۲۴ کودک و نوجوان بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، میزبان مراجعه کنندگان خواهد بود.

نشر قدیانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر