کد خبر: 69560 A

مدیر انتشارات خرسندی:

بهترین راهکار برای حمایت از دانشجویان افزایش یارانه‌ها است و مسئولان باید سعی کنند این یارانه را برای دانشجویان از ۲۵۰ هزار ریال به یک میلیون ریال افزایش دهند.

ایلنا: هادی طالب خرسند، مدیر انتشارات خرسندی با اشاره به تأثیراتی که تغییر مکان بخش دانشگاهی نمایشگاه در این دوره داشته است، گفت: تغییر فضای ناشران دانشگاهی در این دوره محاسنی برای ناشران داشته است؛ از جمله چادرهایی در این دوره به کار رفته است، یک تکه هست و ناشران از لحاظ بارندگی و وزش باد به مشکل نمی‌خورند، در حالیکه در گذشته ناشران از این بابت هزینه‌هایی را پرداخت می‌کردند. دسترسی در این دوره به بخش دانشگاهی آسان‌تر است و از نظر چیدمان و غرفه آرایی نیز با مشکلات کمتری مواجه هستیم و امیدواریم در سالهای بعد نیز بخش ناشران دانشگاهی در این قسمت برگزار شود.
به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی نمایشگاه كتاب، مدیر انتشارات خرسندی با تأکید بر اینکه در حال حاضر باید از ناشران داخلی بیشترین حمایت صورت بگیرد، گفت: مسئولان باید از ناشران داخلی حمایت کنند و بهترین فضا را برای ناشران اختصاص دهند و با شرایطی که در سال جاری به وجود آمده و با نامگذاری امسال به نام «حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی» می‌طلبد از ناشران داخلی، چه از لحاظ مادی و چه معنوی، حمایت‌هایی صورت بگیرد و حرکت به سمت تخصیص یارانه‌ها باشد که امید است این نوع حمایت از ناشران، به ویژه ناشران دانشگاهی افزایش یابد.
وی ادامه داد: در حوزه حقوق که ما فعالیت می‌کنیم بسیاری از آثارمان با ناشران خارجی و عربی رقابت می‌کند لذا باید به جای حمایت از ناشر خارجی از ناشر داخلی حمایت کنیم که نفع آن به داخل کشور برمی گردد.
خرسند تخصیص یارانه را بهترین حمایت از ناشران دانشگاهی در شرایط فعلی دانست و بیان کرد: حمایتی که صورت می‌گیرد باید به گونه‌ای باشد که دولت و وزارت ارشاد از مؤسسات انتشاراتی داخلی حمایت کنند، زیرا ناشران ما هم اکنون در برآوردن نیازهای روزمره خود با مشکل مواجه هستند که سوق دادن یارانه، حتی در حد چهار یا پنج میلیارد تومان، ناشران داخلی را تکان خواهد داد.
مدیر انتشارات خرسندی در ادامه به مشکلات نشر دانشگاهی اشاره کرد و افزود: از سال ۱۳۹۰ تاکنون قیمت کاغذ سه برابر شده است و هزینه‌های تولید، لیتوگرافی، چاپ و صحافی نیز افزایش یافته است؛ حال آنکه پیش بینی می‌کنیم استقبال مردم به نصف یا کمتر از نصف برسد و در چنین شرایطی مردم نیازمند تهیه مایحتاج ضروری خود هستند و کتاب دیگر در سبد خرید آن‌ها جایی نخواهد داشت و ضروری است متولیان امر، راهکاری برای حل این موضوع پیش بینی نمایند.
وی در پایان گفت: از مسئولان ارشاد خواهش می‌کنیم یارانه حمایتی را برای دانشجویان از ۲۵۰ هزار ریال به یک میلیون ریال افزایش دهند که این بهترین حمایت از دانشجویان و ناشران است و می‌طلبد در سال جاری راهکاری اندیشیده شود که یارانه کاغذ به این سمت سوق پیدا کند.
بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از ۱۱ تا ۲۱ اردیبهشت در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

نمایشگاه کتاب تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر