کد خبر: 71351 A

بیستمین مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ی بیهقی به بررسی «مشابهت‌ها و تفاوت‌های فردوسی و بیهقی در ترسیم تاریخ ایران و هویت ایرانی» با حضور میرجلال‌الدین کزازی، ابوالقاسم اسماعیل‌پور و حمید عبداللهیان اختصاص دارد.

ایلنا: روز ۲۵ اردیبهشت، روز بزرگداشت فردوسی است و یادآوری و بازخوانی و بازکاوی اثر سترگ او شاهنامه است که خود آن را «کاخ نظم بلند» خوانده است. در زمانه‌ی او و در سویی دیگر، ابوالفضل بیهقی حوادث دوره و زمانه خود را می‌نگارد و یکی از شاهکارهای نثر فارسی را خلق می‌کند.

به گزارش خبرتگار ایلنا، فردوسی و بیهقی در دو سوی برهه‌ای از زمان ایستاده‌اند که تاریخ ایران از اوج آزادگی و شکوه و خردگرایی دیرین خویش به نشیب بندگی و بی‌نوایی روی آورده است.

مشابهت‌ها و تفاوت‌های روایت فردوسی و بیهقی از این زمانه قابل بررسی و تحلیل و درس‌آموز است.

بیستمین مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ی بیهقی در روز چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ساعت۱۶:۳۰ به بررسی «مشابهت‌ها و تفاوت‌های فردوسی و بیهقی در ترسیم تاریخ ایران و هویت ایرانی» اختصاص دارد که با حضور میرجلال‌الدین کزازی، ابوالقاسم اسماعیل‌پور و حمید عبداللهیان در مرکز فرهنگی شهر کتابواقع در خیابان شهیدبهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم برگزار می‌شود و ورود برای علاقه‌مندان آزاد است.

شهر کتاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر