کد خبر: 74674 A

علی اسماعیلی اعلام کرد:

مطابق با گفته‌های اسماعیلی؛ تعداد عناوین کتاب‌های ارائه شده در نمایشگاه امسال، نسبت به سال گذشته با 15 درصد افزایش روبرو بوده و فروش ناشران نیز 20 درصد افزایش داشته است.

ایلنا: در مراسم تجلیل از دست‌اندرکاران برگزاری بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، علی اسماعیلی؛ سرپرست معاونت امور فرهنگی ارشاد و همچنین رییس نمایشگاه کتاب، ضمن تشکر از همکارانش در برگزاری نمایشگاه، به اعلام آمار و ارقامی پیرامون نمایشگاه بیست و ششم پرداخت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، اسماعیلی طی سخنرانی خود؛ با به نمایش گذاشتن پاور پوینت دست‌آوردهای نمایشگاه بیست و ششم درمورد کم و کیف مدیریت و اجرای نمایشگاه کتاب تهران که چندی پیش به کار خود خاتمه داد، به ایراد سخن پرداخت.

وی در این باره گفت: بدون شک برگزاری نمایشگاهی در این ابعاد، به برنامه‌‌ریزی و مدیریت کلانی نیاز داشت. در این راستا و برای فراهم آوردن امکانات لازم جهت برگزاری نمایشگاه در مصلای تهران؛ در قالب اقدامات داخلی تشکیل شورای سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی‌های لازم طی نشست‌های مختلف از اقدامات ما پیش از برگزاری نمایشگاه و در سال گذشته بود.

اسماعیلی درخصوص اقدامات بیرونی نیز گفت: برای برگزاری نمایشگاه با سازمان‌ها و نهادهای ذی‌ربط هماهنگی‌های لازم انجام شد. به عنوان مثلا جهت تامین برق نمایشگاه، 60 کیلومتر شبکه‌ی برق ایجاد کردیم و شاید جالب باشد که بدانید برق مصرفی در ایام نمایشگاه، با برق مصرفی یک شهرستان برابری می‌کند.

اسماعیلی؛ ثبت نام ناشران داخلی و خارجی را از طریق تشکل‌های نشر و سایت؛ و استقرار ستاد اجرایی و آغاز به کار پیمانکاران جهت آماده سازی نمایشگاه را از نخستین اقدامات اجرایی نمایشگاه امسال دانست و افزود: در بخش تبلیغات، 15 هزار پوستر نمایشگاه منتشر و به سراسر کشور ارسال شد. همچنین 10 هزار متر بنر تبلیغاتی و اطلاع رسانی در نمایشگاه و شهر تهران نصب شد. انتشار و توزیع یک میلیون نقشه‌ی راهنمای نمایشگاه بین بازدیدکنندگان نیز از دیگر کارهای تبلیغاتی بود که به انجام رسید.

وی ضمن بیان این مطلب که فضای نمایشگاه امسال نسبت به سال گذشته 25 درصد افزایش داشت و به 125 هزار متر مربع رسید، درمورد آمار شرکت‌کنندگان و تعداد عناوین کتاب‌های موجود در نمایشگاه امسال نیز توضیح داد: مطابق با آمار، جمعا 1528 ناشر در نمایشگاه امسال شرکت داشتند و زیربنای فضاهای نمایشگاهی 64 هزار و 794 متر مربع بود و در این نمایشگاه 213 هزار و 608 عنوان کتاب توسط ناشران مختلف به نمایش گذاشته شد.

سرپرست معاونت امور فرهنگی وزارت ارشاد، حضور 199شرکت در بخش نشر الکترونیک و برگزاری 150 نشست در بخش‌های سرای اهل قلم، سرای کودک، سرای کارنامه نشر، غرفه دیدار، سالن یاس، غرفه بیداری اسلامی، غرفه شهید مطهری و غرفه 15 خرداد را از دیگر مسائل قابل توجه در نمایشگاه بیست وششم خواند. ادامه داد: در مجموع تعداد عناوین کتاب‌های ارائه شده در نمایشگاه امسال، نسبت به سال گذشته با 15 درصد افزایش روبرو بود. همچنین فروش ناشران در نمایشگاه بیست وششم نسبت به نمایشگاه بیست و پنجم 20 درصد افزایش داشت.

نمایشگاه کتاب علی اسماعیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر