کد خبر: 75657 A

نشستی برای معرفی مجموعه اشعار محمدعلی سپانلو با حضور وی، غلامحسین سالمی و فرید مرادی در فروشگاه مرکزی شهرکتاب برگزار می‌شود.

ایلنا: مجموعه اشعار محمدعلی سپانلو از سری کتاب‌های انتشارات نگاه است که با عنوان مجموعه اشعار شاعران معاصر ایران منتشر می‌شود. این کتاب از نیمه اردیبهشت امسال وارد بازار شده است.

به گزارش ایلنا: سپانلو در این برنامه از شاعرپیشه‌گی می‌گوید و فرید مرادی – کتاب‌شناس – و غلامحسین سالمی – مترجم – نیز درباره تاثیرگذاری سپانلو در پاتوق‌نشینی، یادداشت‌نویسی و ترجمه خواهند گفت. این برنامه ساعت 18 روز دوشنبه ششم خرداد در فروشگاه مرکزی شهرکتاب واقع در خیابان شریعتی، بالاتر از تقاطع مطهری برگزار می‌شود.

محمدعلی سپانلو شاعر، منتقد و مترجم، متولد 1319 در تهران است. او فعالیت ادبی‌اش را در دهه ۱۳۴۰ شروع کرد و با منظومه «پیاده‌روها» به شهرت رسید. در سه دهه گذشته، سپانلو به عنوان یکی از چند نماینده‌ معدود ادبیات معاصر فارسی در بسیاری از گردهمایی‌های بین‌المللی شرکت کرده و سهم بزرگی در معرفی ادبیات ایران به جهانیان دارد. بسیاری از آثار او تاکنون به زبان‌های انگلیسی، آلمانی، فرانسه، هلندی، عربی و سوئدی ترجمه شده است. او موفق شده است نشان شوالیه‌ نخل آکادمی فرانسه (بزرگ‌ترین نشان فرهنگی فرانسه) و جایزه‌ ماکس ژاکوب فرانسه را دریافت کند. سپانلو جدا از شعر، در عرصه‌های دیگر چون قصه، پژوهش و ترجمه نیز صاحب چندین اثر است. برخی آثار وی عبارت‌ا‌ند از:

شعر: ژالیزیانا، پیاده‌روها، خانم زمان، آه بیابان، رگبارها، سندباد غایب، نبض وطنم را می‌گیرم، قایق‌سواری در تهران، کاشف از یاد رفته‌ها

تحقیق: نویسندگان پیشرو ایران، چهار شاعر آزادی و بهار، پاییز در بزرگراه، بازآفرینی واقعیت، هزار و یک شعر، قصه‌ قدیم: 111 قصه از ادبیات کهن ایران، تاریخچه رمان، صد قصه کوتاه، درباره عارف قزوینی

ترجمه‌: در محاصره، عادل‌ها، کودکی یک رئیس، دهلیز و پلکان، آنها به اسبها شلیک می‌کنند.

سپانلو شهرکتاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر