کد خبر: 80225 A

کاندیدای دور چهارم شورای شهر تهران:

تلاش خواهم کرد تا درکنار سایر معضلات کودکان با پدیده کودک‌آزاری مبارزه کنم به طوری‌که اگر لازم باشد از ظرفیت‌های شورای شهر برای سلب مسئولیت والدینی که صلاحیت نگهداری کودکانشان را ندارند به صورت قانونی استفاده شود.

ایلنا: کاندیدای دور چهارم شورا با بیان اینکه شهر برای کودکان ایمن نیست اعلام کرد: در صورت ورودم به دور چهارم شوراها تمرکز خود را روی کودکان خواهم گذاشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عصر روز گذشته(20 خرداد) نشستی با رویکرد شوراها با حضور سه نفر از کاندیداهای اصلاح طلب شورای شهر تهران(محسن سرخو، فاطمه دانشور و افشین اعلا) و فرهاد تیمورزاده از ائتلاف توسعه و پایدار تهران در محل خبرگزاری ایلنا برگزار شد.

افشین اعلا با بیان اینکه باید نگاه جزیی‌تری برای مدیریت شهر تهران داشته باشیم، اظهار کرد:‌ با این نگاه می‌توانیم شهر را بهتر اداره کنیم.

وی با بیان اینکه شهر تهران برای بزرگسالان طراحی شده است، تصریح کرد:‌ مهمترین هدف من از حضور در انتخابات شوراها توجه به کودکان شهر تهران است چراکه کمتر به این قشر از جامعه توجه شده است. کودکان معضلاتی دارند که باید به آن پرداخته شود شاید همه موارد درباره کودکان به مدیریت شهری مرتبط نباشد اما شورا به عنوان یک بازوی نظارتی می‌تواند در این بخش ورود کند.

کاندیدای دور چهارم شوراها با اشاره به اینکه کودکان کار خیابانی و پدیده کودک آزاری این روزها در شهر تهران به وفور دیده می‌شود، تاکید کرد: تلاش خواهم کرد تا درکنار سایر معضلات کودکان با پدیده کودک آزاری مبارزه کنم به طوریکه اگر لازم باشد از ظرفیت‌های شورای شهر برای سلب مسئولیت والدینی که صلاحیت نگهداری کودکانشان را ندارند به صورت قانونی استفاده شود.

این شاعر با بیان اینکه شهر برای کودکان ایمن نیست، درباره نقاط ضعف شورای شهر تهران گفت: شورای شهر در این دوره علی رغم تلاش‌هایی که برای تصویب برخی مصوبات داشت با ضعف‌های متعددی نیز مواجه بود اما به دلیل حضور دو عضو یعنی احمد مسجدجامعی و معصومه ابتکار تلاش‌های وسیعی برای حفظ اصل فرهنگ در شهر انجام شد و موجب شد تا گره از بسیاری از مشکلات فرهنگی باز شود این دو فرد به ویژه مسجدچامعی به دلیل آشنایی با مقوله فرهنگ موجب شدند تا شهر تهران در عرصه اجرایی به فرهنگ نیز توجه کند.

اعلا با اشاره به اینکه با بداخلاقی در عرصه شوراها شاهد کنار رفتن احمد مسجدجامعی از مسئولیتش در شورا بودیم، گفت: باید در شورای شهر به متخصصان اهمیت داده شود. جبهه اصلاح طلب برای دور چهارم شوراها برنامه دارند و با جدیت به دنبال اجرایی کردن آن هستند.

اعلا با بیان اینکه فضای جامعه کنونی محدودیت‌هایی را برای جبهه اصلاحات ایجاد کرده است، گفت: نمونه عینی این محدودیت‌ها رد صلاحیت بسیاری از کاندیداهای اصلح شورای شهر بود. من نیز به عنوان یکی از کاندیدای اصلاح طلب در لحظات آخر تایید شده‌ام و تا اواخر هفته گذشته از صحنه رقابت و تبلیغات به دور بودم.

وی با بیان اینکه فشارها روی جبهه اصلاحات ادامه دارد، گفت:‌ شوراها زاده دولت اصلاحات هستند و ما به خوبی می‌دانیم که شوراها از چه اهمیت و جایگاهی برخوردارند.

افشین اعلا ‌
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر