کد خبر: 80293 A

كاندیدای دور چهارم شورای شهر تهران در گفتگو با ایلنا:‌

برای ورود به لیستی از مجموع لیست‌های موجود برای انتخابات شورای شهر تهران، گاه 20 تا 30 میلیون تومان باید پول پرداخت می‌كردیم. ورود به برخی لیست‌ها از روی تخصص نیست و هرکسی که پول بیشتری بدهد جایگاه بهتری دارد.

ایلنا:‌ كاندیدای دور چهارم شورای شهر تهران، گفت: به مردم مجالی برای شناخت کاندیداهای جدید داده نمی‌شود. همه کسانی که برای مردم شناخته شده‌اند، شناخته شده باقی می‌مانند چراکه فرصتی برای شناساندن چهره‌های متخصص و جدید نمی‌ماند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، فرهاد تیمورزاده؛ كاندیدای ائتلاف توسعه پایدار تهران؛ با بیان اینکه شهر تهران در طول هشت سال گذشته توسعه مناسبی داشته است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت، تصریح کرد: نمی‌توان از کنار زحماتی که برای آبادانی و توسعه شهر تهران گام برداشتند؛ گذشت اما باید قبول کرد که مدیریت کنونی شهر تهران به تغییر نگاه نیاز دارد.

وی ادامه داد: این تغییر نگاه با حضور افراد جدید در شورای شهر و مدیریت شهری انجام می‌شود.

مدیر مسئول انتشارات تیمورزاده بااشاره به انصراف رسول خادم از انتخابات دور چهارم شوراها گفت: خادم یکی از اعضای فعال در سوم شوراها بود که حضور موثری نیز داشت. وی به عنوان یکی از پرکارترین عضو دور سوم شوراها به دلیل ترجیح دادن مصالح عمومی به مصالح شخصی فضای شورا را برای ورود افراد جدید و متخصص فراهم کرد.

کاندیدای دور چهارم شورای شهر تهران که در عرصه کتاب تخصص دارد با انتقاد از عدم توزیع مناسب فروشگاه‌های کتاب در شهر تهران گفت: در شهر تهران 374 محله وجود دارد اگر بتوانیم در هر محله‌ای یک فروشگاه کتاب داشته باشیم؛ می‌توانیم بگوییم در بخش فرهنگ کتابخوانی گام موثری برداشته‌ایم.

تیمورزاده با بیان اینکه شهر تهران به عنوان پایتخت جهان اسلام فاقد فروشگاه‌های مرکزی و جامع در حوزه کتاب است، اعلام کرد: به دلیل شرایط اقتصادی نامناسب در کشورمان بیشتر مکان‌های فرهنگی و کتابفروشی تبدیل به دفاتر کار و تجاری شده است.

وی با بیان اینکه اگر قرار باشد در یک مجتمع؛ واحدی برای کتاب و انتشارات درنظر گرفته شود حتما برای آن کسب اجازه از تمام مالکین ساختمان نیاز است، ادامه داد: این درحالی است که ایجاد داروخانه یا مطلب پزشکان دفاتر تجاری به اجازه‌نامه از مالکین ساختمان نیاز ندارد. با این محدودیت‌ها چه انتظاری وجود دارد که فروشگاه‌ها و مغازه‌های کتاب جمع‌آوری نشوند.

مدیر انتشارات تیمورزاده با اشاره به اینکه کسی که می‌خواهد یک مغازه کتابفروشی راه بیندازد باید مراحل سختی را بگذراند این درحالی است که درآمد کافی ندارد، گفت: در تمام محلات و خیابان‌های اصلی شهر تا چشم کار می‌کند سوپرمارکت وجود دارد ولی کتابفروشی به چشم نمی‌خورد و از آنجا که این فروشگاه‌ها به چشم مردم دیده نمی‌شود از این رو احساس نیاز مردم به کتابفروشی و مطالعه نیز ایجاد نمی‌شود.

تیمورزاده با انتقاد از واگذاری مکان‌های کتابفروشی برای ایجاد بانک یا مراکز تجاری گفت: مدیریت شهری در چند سال اخیر اقدامات موثری برای دفاع از صنف کتابفروشان نداشته است.

وی با بیان اینکه باید جایگاه شورایاران در دور چهارم شوراها حفظ شود، گفت: با تقویت شورایاران می‌توانیم از تخصص آنها در مدیریت محلات در حوزه فرهنگ استفاده کنیم.

این کاندیدای دور چهارم انتخابات شوراها همچنین درباره روند ائتلاف برخی از کاندیداها در این دوره از انتخابات گفت: شاید جالب باشد برای ورود به لیستی از مجموع لیست‌های موجود برای انتخابات شورای شهر تهران، 20 تا 30 میلیون تومان باید پول پرداخت می‌كردیم. ورود به برخی لیست‌ها از روی تخصص نیست هر کسی که پول بیشتری بدهد جایگاه بهتری دارد.

تیمورزاده با بیان اینکه کسانی که در زمان تهیه لیست و ائتلاف به دنبال مسائل مالی خودشان هستند چقدر می‌توانند برای شهر تهران موثرعمل کنند، گفت: تا زمانی که نگاه‌ها از مصالح شخصی به مصالح عمومی تغییر نیابد؛ هیچ انتظاری از کاندیداها نباید داشت.

وی با بیان اینکه عضوی که با حمل و نقل عمومی در سطح شهر تردد نمی‌کند، چگونه می‌تواند شهروندان را درک کند، گفت: مسئولی که از مشکلات شهر مطلع نباشد نمی‌تواند فکری برای لایه‌های میانی جامعه کند.

این کاندیدای دور چهارم شورابا بیان اینکه باید اعضای شورای آتی باید یاد بگیرند تنها در تخصص خودشان صحبت کنند افزود: نباید گرایش سیاسی بر مسائل شهری اولویت داده شود.

تیمورزاده از رسانه ملی به دلیل ایجاد شرایط نابرابر تبلیغاتی میان کاندیداهای ریاست جمهوی با شورای شهر انتقاد کرد و گفت: به مردم مجالی برای شناخت کاندیداهای جدید شورای شهر داده نمی‌شود. همه کسانی که برای مردم شناخته شده‌اند، شناخته شده باقی می‌مانند چراکه فرصتی برای شناساندن چهره‌های متخصص و جدید نمی‌ماند.

وی در ادامه به حضور برخی از چهره‌های غیرمتخصص و ناكارآمد در شورای شهر اشاره کرد و گفت: برخی افراد که به دلیل نوع كاری که در گذشته انجام می‌دادند؛ چهره شناخته شده‌ای هستند اما سوال اینجاست که آنها چه حرفی در عرصه‌ی شوراها دارند و چه کاری می‌توانند برای مردم انجام دهند؟!

وی با بیان اینکه تایید صلاحیت برخی از افراد به‌قدری طولانی شد که تنها یک هفته فرصت معرفی خود به شهروندان داشتند گفت: با شرایطی که ایجاد شده است تنها چهره‌های آشنا به دور چهارم ورود پیدا می‌کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر