کد خبر: 82420 A

با حکم وزیر ارشاد؛

با حکم سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی اسماعیلی سرپرست معاونت امور فرهنگی به عنوان رئیس بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران منصوب شد. این در حالی‌ست که گرفتن این تصمیم، از حقوق مدیریتی وزیر ارشاد دولت جدید به شمار می‌آید.

ایلنا: با حکم سید محمد حسینی(وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی)، علی اسماعیلی(سرپرست معاونت امور فرهنگی) به عنوان رئیس بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران منصوب شد.
به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی معاونت امورفرهنگی در این حکم آمده است:

«نظر به ضرورت برگزاری هر چه باشکوه‌تر بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در سال 1393 و لزوم برنامه‌ریزی مدون و اعمال دقیق سیاست‌های شورای نمایشگاه، با توجه به تجارب ارزشمند و شایستگی‌ها و قابلیت‌های جنابعالی در امورفرهنگی، به موجب این حکم به عنوان «رئیس بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران» منصوب می‌شوید. امید است با نظارت دقیق جنابعالی بر مؤسسات و واحدهای تابعه معاونت امور فرهنگی و جلب همکاری و مشارکت سایر سازمان‌ها و نهادهای ذیربط، بزرگترین رویداد فرهنگی کشور به بهترین وجه ممکن برگزار گردد.

توفیق جنابعالی و علاقمندان به فرهنگ و ادب این سرزمین را از خداوند سبحان خواهانم.»

این حکم در شرایطی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد صادر می‌شود که چندی قبل طی انتخابات ریاست جمهوری، مردم رییس جمهور منتخب خود را برگزیده‌اند و طبیعتا تا چند ماه آینده، دکتر روحانی کابینه‌ی خود را تشکیل خواهد داد و وزیر ارشاد جدید بر مسند مدیریت‌های فرهنگی کشور قرار می‌گیرد.

به نظر می‌رسد صدور حکم انتصاب ریاست نمایشگاه بیست و هفتم از سوی وزیر ارشاد حاضر، به نوعی تحمیل نظر در کار وزیر ارشاد آینده است. این تعجیل در انتخاب رییس نمایشگاه بیست و هفتم، نمی‌تواند دلیلی جز به پایان رسیدن دوره‌ی ریاست‌جمهوری آقای احمدی‌نژاد و آغاز دوره‌ی ریاست جمهوری آقای روحانی داشته باشد.

لازم به ذکر است؛ بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب، اردیبهشت سال 93 در تهران برگزار می‌شود.

نمایشگاه کتاب علی اسماعیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر