کد خبر: 82719 A

اسماعیلی در پاسخ به جراید و رسانه‌ها:

چندی پیش انتشار خبر انتصاب علی اسماعیلی به سمت ریاست نمایشگاه کتاب بیست و هفتم، واکنش برخی از رسانه‌ها را برانگیخت كه ایشان ضمن ابراز تاسف به این واکنش‌ها، درصدد توجیه برآمد.

ایلنا: انتصاب رئیس بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و معرفی اعضای شورای سیاستگذاری نمایشگاه طبق جدول زمانبندی و با هدف برنامه‌ریزی و ایجاد زمینه مناسب برای برگزاری شایسته بزرگترین رویداد فرهنگی کشور صورت گرفته و نباید به منزله دخالت در امور دولت یازدهم تلقی شود.
به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی اسماعیلی(معاون امورفرهنگی وزیر ارشاد) در جلسه پایانی شورای سیاستگذاری بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و در جمع اعضای این شورا، ضمن قدردانی از حمایت‌های بی‌شائبه اعضاء در برگزاری موفق بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: در پی انتشار خبر انتصاب اینجانب به عنوان رییس بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از سوی وزیر محترم، متاسفانه برخی از رسانه‌ها با ایجاد فضای گمانه‌زنی، شائبه دخالت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را در امور مربوط به دولت یازدهم رقم زدند.

اسماعیلی ضمن ابراز تاسف از نگاه غیراستراتژیک و بخشی نگر این گروه گفت: باید اعلام کنم انتصاب رییس و اعضای شورای سیاستگذاری به روال سالیان گذشته و به منظور برقراری جلسات شورا طبق جدول زمان‌بندی شده برای برگزاری مهمترین رویداد مهم فرهنگی کشور در سال آتی صورت گرفته است.

وی هدف از انتصاب‌های صورت گرفته را برنامه‌ریزی و ایجاد زمینه مناسب برای برگزاری شایسته بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب دانست و تصریح کرد: به هیچ وجه این انتصاب‌ها به منزله تحمیل افراد به دولت یازدهم نبوده و نیست و بی‌شک وزیر فرهنگ و ارشاد دولت یازدهم می‌تواند نسبت به ایجاد تغییر رئیس و اعضاء مطابق نظر خویش اقدام کند.

معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به حساسیت‌های حوزه فرهنگ در کشور، خاطرنشان کرد: بر این باور هستیم که با تغییر دولت‌ها نباید در اجرای فعالیت‌های مهم فرهنگی کوچکترین وقفه‌ای ایجاد شود.

اسماعیلی تاکید کرد: خدمتگزاران حوزه فرهنگ تا آخرین روز باقی مانده از فعالیت‌های دولت، با عزمی جدی در جهت تحقق اهداف فرهنگی نظام گام برخواهند داشت و به هیچ وجه قائل به متوقف کردن فعالیت‌ها در حوزه فرهنگ نیستیم.

وی در پایان از فعالان رسانه و اصحاب خبر خواست؛ همواره نگاهی منصفانه و نقدی عادلانه نسبت به عملکرد خدمتگزاران حوزه فرهنگ داشته باشند.

نمایشگاه کتاب علی اسماعیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر