کد خبر: 848 A

لاله جعفری از انتشار ۱۰ قصه‌اش که برای گروه سنی خردسال نوشته شده، خبر داد.

ایلنا: لاله جعفری نویسنده، کودک و نوجوان، از انتشار ۱۰ قصه‌اش که برای گروه سنی خردسال نوشته شده، به همت دفتر ادبیات کودک و نوجوان و از سوی انتشارات سوره مهر خبر داد.
جعفری افزود: نام این مجموعه «قصه‌های مامانی» است که همه قصه‌های آن ساختاری مشابه دارند.
وی ادامه داد: همه قصه‌های این مجموعه داستان کودک، چه از نظر حجم و چه به لحاظ پرداخت داستانی شبیه به هم هستند و تلاشم این بوده که وقتی بچه‌ها این داستان‌ها را می‌خوانند یک نوع نگاه جاندار انگارانه به اشیای پیرامونشان داشته باشند و بتوانند ارتباط نزدیکی با اشیاء و رویدادهای اطرافشان برقرار کنند.
این نویسنده کودک و نوجوان با بیان این هنوز در عرصه ادبیات کودک ونوجوان کمبود احساس می‌شود، افزود: هر حرکت جدیدی در حوزه ادبیات کودک و نوجوان یک آغاز و نقطه جهشی است که باید به فال نیک گرفته شود.
وی انجام پروژه‌های ادبی کودک و نوجوان از سوی دفتر ادبیات کودک و نوجوان حوزه هنری را تاثیرگذار خواند و تصریح کرد: آثاری که حوزه هنری در این مدت انجام داده، به ویژه با تاکیدی که بر تصویرسازی و تصویرگری آثار دارند، بسیار خوب و قابل توجه است.
جعفری با تاکید بر اهمیت تصویر‌گری در کتاب‌های کودک و نوجوان، گفت: آنچه در وهله اول نظر کودک و حتی نوجوانان را به کتاب جلب می‌کند تصویرگری اثر است و متن بعد از آن برای آن‌ها مطرح می‌شود؛ از این نظر تاکید بر تصویرگری مناسب در انتشار آثار کودک و نوجوان بسیار مهم است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر