کد خبر: 8488 A

مدیرکل ارشاد گیلان در گفتگو با ایلنا:

با توجه به تمهیداتی که خود دولت و بانک مرکزی در حوزه تخصیص ارز اتخاذ كرده‌اند امید است كه بیش از پیش كاهش قیمت كاغذ صورت گیرد.

ایلنا: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، تهیه کاغذ مطبوعات را بر وظیفه وزارت صنعت، معدن و تجارت و استان دانست و از کاهش 10 تا 15 هزار تومانی کاغذ در روزهای آتی خبر داد.

حمید حاذق نیکرو در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ایلنا در رشت؛ با اذعان بر اینکه رسانه ها به خصوص مطبوعات با مشکلاتی مواجه هستند، اظهار داشت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان وظیفه دارد به صورت شبانه روزی در جهت رفع مشکل اصحاب رسانه استان با همکاری و پیگیری این قشر فرهیخته گام بردارد.

وی ازجمله مشکلات اصحاب رسانه مطبوعات را تهیه کاغذ برای چاپ و نشر عنوان و خاطر نشان کرد: هرچند این امر به ارشاد اسلامی ارتباطی ندارد و یک مقوله تجاری و به وزارت صنعت، معدن و تجارت و استان مربوط است ولی مسئولان ما در وزارتخانه فرهنگ و اشاد اسلامی با برگزاری جلسات پی در پی، پیگیر تقلیل قیمت کاغذ هستند.

این مسوول، ابراز داشت: با اختصاص یافتن ارزهای خاص و کمک هایی که مقرر شده به وارد کنندگان کاغذ بشود، این قیمت شکسته شده و در هفته‌های اخیر بیش از 10  هزار تومان کاهش قیمت داشته است.

حاذق نیکرو در پایان اظهار امیدواری کرد: این روند کاهش با توجه به تمهیداتی که خود دولت و بانک مرکزی در حوزه تخصیص ارز اختصاص داده، بیش از پیش صورت بگیرد تا مطبوعات و ناشرین بتوانند خودشان را جهت حضور در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران آماده نمایند و نشریات نیز به خوبی چاپ شوند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر