کد خبر: 84998 A

مستند شمس لنگرودی به زودی روانه‌ی بازار می‌شود، مستند کیارستمی هنوز مجوز نگرفته، آرش سنجابی برای ساختن مستند ابراهیم گلستان به انگلستان می‌رود.

ایلنا: آرش سنجابی(مترجم و کارگردان) در ادامه‌ی ساخت مستندهایی از زندگی و فعالیت‌های هنری هنرمندان، به زودی فیلم مستند«سخت مثل آب» را که به بررسی زندگی و فعالیت‌های شمس لنگرودی اختصاص دارد، روانه‌ی بازار خواهد کرد.

وی در گفتگو با خبرنگار ایلنا، درمورد پروژه‌های مستند خود توضیح داد: درحال حاضر مستند زندگی عباس کیارستمی، در ارشاد است و منتظر اخذ مجوز برای آن هستیم. در این فیلم؛ چهره‌هایی چون تهمینه میلانی، مسعود کیمیایی، زرین دست، محمدعلی سجادی، حسین سناپور، محمد یعقوبی، ژولیت بینوش (بازیگر فرانسوی) و... درمورد شخصیت و فعالیت‌های سینمایی کیارستمی صحبت کرده‌اند. این فیلم، «از کوچه تا کن» نام دارد.

سنجابی درمورد «سخت مثل آب» گفت: در این فیلم، همه‌چیز درمورد شمس لنگرودی و از زبان خودش روایت می‌شود. در واقع این فیلم، حاصل سفری‌ست که با ایشان به لنگرود داشته‌ایم و در مسیر رفت و برگشت با او همکلام بوده‌ایم.

وی ضمن بیان این مطلب که مستند شمس، مجوز گرفته و به زودی روانه‌ی بازار می‌شود، اظهار داشت: این فیلم هم مانند فیلم کیارستمی، تهیه‌کنندگی‌اش با سعید اردهالی است و توسط نشر کتاب آمه منتشر می‌شود. همچنین قرار است در بدو به بازار آمدن فیلم شمس، یک اکران خصوصی برای اهالی رسانه و مطبوعات بگذاریم.

این کارگردان و مستندساز درمورد برنامه‌های بعدی‌اش در این پروژه‌ افزود: امسال قصد دارم مستند زندگی ابراهیم گلستان (کارگردان، داستان نویس، مترجم، روزنامه نگار و عکاس) را بسازم. البته ساختن این فیلم، مستلزم سفر گروه فیلم‌سازی ما به انگلستان است.

سنجابی درمورد فعالیت‌هایش در حوزه‌ی نشر کتاب نیز گفت: بعداز انتشار رمان «سیه‌ای در هیچ» نوشته‌ی پیربال؛ با ترجمه‌ی من از سوی نشر قطره، به تازگی کتابی با نام «تراولینگ به گوسفندان واژگون» تالیف و از سوی نشر کتاب آمه به انتشار رسیده است. این کتاب به بررسی سینمای «آنجلوپلوس» فیلم‌ساز یونانی؛ با بررسی آثارش و نقد جامع آن‌ها؛ در کیفیت بسیار خوبی برخوردار است.

وی افزود: در همین حوزه، کتاب دیگری را نیز با نام «منقار باز پرنده» که بررسی سینمای کیارستمی اختصاص یافته، با همان سبک سیاق در نشر کتاب آمه منتشر شده که ظرف روزهای آینده به بازار می‌آید.

مستند زندگی شمس لنگرودی آرش سنجابی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر