کد خبر: 87578 A

دورهٔ «مروری بر فلسفهٔ لایب‌نیتس و مالبرانش» با تدریس محمدمهدی اردبیلی در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود.

ایلنا: دورهٔ «مروری بر فلسفهٔ لایب‌نیتس و مالبرانش» در چهار جلسه با تدریس محمدمهدی اردبیلی در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مالبرانش و لایب‌نیتس دو نمونهٔ شاخص از عقل‌گرایی قرن هفدهم هستند که در کنار دکارت و اسپینوزا مربع عقل‌گرایان مدرن را تشکیل می‌دهند. مالبرانش با برقراری پیوند میان عقلگرایی مدرن (دکارت) و نوافلاطون‌گرایی قرون وسطایی (آگوستینوس) و با بیان نظریهٔ علل موقعی (Occasionalism) توانست تببینی متفاوت از مسائل فلسفی، به ویژه دوالیسم دکارتی به دست دهد که آرای او به اجمال در این دورهٔ آموزشی بررسی می‌شود. همچنین در ادامه به اندیشهٔ لایب‌نیتس پرداخته می‌شود و با معرفی مفهوم کلیدی «موناد» (با تکیه بر مقالهٔ «اصول فلسفی موسوم به مونادولوژی»)، اصل اساسی اندیشهٔ وی ـ «اصل جهت کافی»، «اصل این همانی نامتمایزان» و «اصل هماهنگی پیشین بنیاد» ـ بررسی خواهد شد.

این دوره‌ روزهای یکشنبه ساعت ۱۴ تا ۱۶ برگزار می‌شود. آغاز آن ۶ مرداد ۱۳۹۲ است. علاقه‌مندان به ثبت‌نام در این دورهٔ آموزشی تا اول مرداد فرصت دارند در ساعات اداری به مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچهٔ سوم مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های ۸۸۷۲۳۳۱۶ و ۸۸۷۱۷۴۵۸ تماس بگیرند.

شهرکتاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر