کد خبر: 899 A

یک سند قدیمی به صورت نقشه که در آن نام خلیج فارس وجود دارد، نظر آرشیویست‌ها و مراجعان به غرفه عمان در نمایشگاه جانبی کنفرانس بین‌المللی اجلاس جهانی آرشیو(ایکا) را به خود جلب کرد.

 ایلنا: یک سند قدیمی به صورت نقشه که در آن نام خلیج فارس وجود دارد، نظر آرشیویست ها و مراجعان به غرفه عمان در نمایشگاه جانبی کنفرانس بین المللی اجلاس جهانی آرشیو(ایکا) را به خود جلب کرد.

به گزارش ایلنا، اسحاق صلاحی در بازدید ازغرفه‌ی عمان و مشاهده‌ی سند قدیمی مربوط به خلیج فارس، با «عبدالمحسن آل هینال» معاون آرشیو ملی عمان نیز دیدار و گفتگو کرد. هینال در این دیدار ابراز علاقه‌مندی کرد تا از آرشیو ملی ایران بازدید و از تجربیات غنی ایران در حوزه آرشیو استفاده کند.

 صلاحی نیز با برشمردن مشترکات فرهنگی، دینی و تاریخی دو ملت، اظهار داشت: ما برای کشور عمان در میان کشورهای حوزه خلیج فارس احترام ویژه ای قائل هستیم و آمادگی داریم تجربیات خود را در اختیار کشور دوست و برادر عمان قرار دهیم.

 هم‌چنین رئیس کتابخانه ملی به طور رسمی از معاون آرشیو ملی عمان برای بازدید از کتابخانه‌ی ملی و امضاء تفاهم نامه فی‌مابین دعوت به عمل آورد.

 نمایشگاه جانبی کنفرانس بین المللی اجلاس جهانی آرشیو (ایکا) از بخش‌های قابل توجه است و کشورهای مختلف با برپایی غرفه سعی در به نمایش گذاشتن آخرین دستاوردها، تجربیات و فناوری‌های مورد استفاده کشور متبوع در حوزه‌ی سند و آرشیو هستند. گفتنی است این نمایشگاه تا 3 شهریور و تا پایان اجلاس در بریسبون استرالیا برپا خواهد بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر