کد خبر: 435 A

حسین یزدان‌پناه رتبه نخست پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی تلاوت قرآن «ان للمتقین مفازا» شبکه جهانی الکوثر را کسب کرد.

ایلنا: قاری ایرانی حسین یزدان‌پناه رتبه نخست پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی تلاوت قرآن «ان للمتقین مفازا» شبکه جهانی الکوثر را کسب کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی شبکه جهانی الکوثر، پنج قاری که از کشورهای ایران، هلند، افغانستان و امارات به مرحله پایانی پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی تلویزیونی قرآن کریم «ان للمتقین مفازا» راه یافته بودند در شب پایانی این مسابقه به رقابت پرداختند.
در شب فینال این مسابقه، استاد عبدالرسول عبایی از جمهوری اسلامی ایران به عنوان داور وقف و ابتداء، طه عبدالوهاب از مصر به عنوان داور لحن، رضوان درویش از سوریه به عنوان داور صوت، و مضار الصحاف از عراق به عنوان داور تجوید بر رقابت متسابقین نظارت کردند.
در آخرین شب مسابقه قرآنی «ان للمتقین مفازا»، آقایان حسین یزدان‌پناه و محمد امین وحیدی از ایران، علی‌ محمد جواد الطریحی از هلند، سید‌نزار الهاشمی از امارات وعلیرضا رضایی از افغانستان آیاتی از کلام الله مجید را تلاوت کرده و به رقابت پرداختند که در پایان مرحله فینال وبراساس نظر داوران، حسین یزدان‌پناه از ایران با کسب ۵/۸۸ امتیاز، محمد امین وحیدی از ایران با کسب ۸۸ امتیاز، علی محمد جواد الطریحی از هلند با کسب ۲۵/۸۷ امتیاز، علیرضا رضایی از افغانستان با کسب ۵/۸۵ امتیاز و سید‌نزار الهاشمی از امارات با کسب ۵/۸۱ امتیاز حائز رتبه‌های اول تا پنجم این مسابقات شدند.
نفرات اول تا پنجم این مسابقات به ایران دعوت شده و طی مراسمی ویژه از آن‌ها تقدیر خواهد شد و به نفرات اول تا پنجم به ترتیب پنج هزار دلار، چهار هزار دلار، سه هزار دلار، دو هزار دلار و هزار دلار اهدا می‌شود.
همچنین قاری افتخاری سی امین شب مسابقه تلویزیونی قرآنی «ان للمتقین مفازا»، استاد سعید طوسی از کشورمان بود که آیاتی از کلام‌الله مجید را در این برنامه قرائت کرد.
طه عبدالوهاب داور مصری حاضر در این برنامه ضمن اعلام رضایت خود از نحوه برگزاری این مسابقه، اظهار داشت: درست است که در این مسابقه ۱۰۰ قاری شرکت کرده‌اند ولی من اطلاعاتی دارم مبنی بر اینکه در مصر صد‌ها نفر راغب بودند در این مسابقات شرکت کنند ولی متاسفانه نتوانستند. وی گفت: تعداد زیادی از قاریان مصری ومردم مصر این مسابقه را هر شب دنبال می‌کردند.
یادآور می‌شود این مسابقات که به عنوان بزرگ‌ترین و اولین مسابقه قرآنی تلویزیونی جهان اسلام و از ابتکارات شبکه جهانی الکوثر، امسال رشد چشمگیری از نظر تنوع کشورهای شرکت کننده و سطح و کیفیت قاریان و تعدد آیتم‌ها داشته و با توجه به اینکه بسیاری از داوران حاضر در آن از داوران بین المللی و ممتاز کشورهای مختلف می‌باشند که سالهای گذشته نیز این مسابقات را داوری کرده بودند، به این موضوع اذعان داشتند.
در این دوره از مسابقات، متسابقینی از ایران، عراق، عربستان، امارات، لبنان، پاکستان، سوریه، قطر، هلند، افغانستان، مصر، تاجیکستان، کویت، انگلیس، دانمارک، سوئد، بحرین، آلمان، آمریکا و.. حضور داشتند.
پنجمین دوره مسابقه بین‌المللی تلویزیونی تلاوت قرآن «ان للمتقین مفازا» از نخستین شب ماه مبارک رمضان به صورت تلفنی و زنده از شبکه الکوثر آغاز وهر شب ساعت ۱ بامداد به وقت ایران به روی آنتن می‌رفت و تکرار آن ساعت ۹: ۰۰ صبح روز بعد بود.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر