کد خبر: 49028 A

رئیس حوزه علمیه خواهران استان زنجان:

امسال برای اولین بار آزمون ورودی حوزه‌های علمیه برای مقطع کارشناسی حذف شده است.

زنجان ـ ایلنا: رئیس حوزه علمیه خواهران استان زنجان گفت: ثبت نام دوره‌های جدید حوزه‌های علمیه خواهران از (۱ تا ۱۸ بهمن) در سراسر کشور صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، حجت الاسلام بلال محمدی، رئیس حوزه علمیه خواهران استان زنجان، در همایش ترویج سبک زندگی اسلامی و تحکیم بنیان خانواده، اظهار داشت: در سطح استان زنجان ۴ مدرسه علمیه در سطح کار‌شناسی و ۱ مدرسه علمیه در سطح کار‌شناسی ارشد فعالیت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه این مدارس علمیه در شهرستان‌های زنجان، ابهر، هیدج، قیدار و خدابنده واقع شده است، افزود: این حوزه‌های علمیه نزدیک ۲۵۰ نفر در مقطع کار‌شناسی فارغ التحصیل داشته است.

این مقام مسئول یادآور شد: در حال حاضر نیز ۸۰ نفر در مقطع کار‌شناسی ارشد در حال تحصیل بوده و یا فارغ التحصیل شده‌اند.

وی از آغاز ثبت نام حوزه علمیه خواهران در استان زنجان همزمان با سراسر کشور خبر داد و گفت: ثبت نام دوره‌های جدید حوزه‌های علمیه خواهران از (۱ تا ۱۸ بهمن) در سراسر کشور صورت می‌گیرد.

رئیس حوزه علمیه خواهران استان زنجان با بیان اینکه امسال برای اولین بار آزمون ورودی حوزه‌های علمیه برای مقطع کار‌شناسی حذف شده است، ابراز داشت: این امر در راستای تسهیل ورود علاقمندان به حوزه‌های علمیه صورت گرفته است.

وی عوامل متعددی را در ترویج سبک زندگی اسلامی در جامعه موثر است، گفت: زن به عنوان پایه و اساس زندگی اگر به مسائل دینی و فرهنگ اسلامی آشنا باشد قطعا زندگی اسلامی را به درستی معماری خواهد کرد.

حجت الاسلام علی خاتمی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان، ظهر امروز (۱ اسفند) در همایش ترویج سبک زندگی اسلامی و تحکیم بنیان خانواده‌ها و در جمع ائمه جماعات دستگاه‌های دولتی استان، اظهار داشت: تعامل خوب و برخورد مناسب روحانیت با مردم عامل مهمی در اثرگذاری تبلیغ آنهاست.

وی با اشاره به اینکه علما و روحانیون الگوی اول مردم در سبک زندگی اسلامی هستند، افزود: برای ترویج و نهادینه سازی سبک زندگی اسلامی در جامعه در ابتدا علما و روحانیون باید وارد عمل شوند.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه فرهنگ بیگانه گام به گام و آهسته در بین فرهنگ ناب اسلامی رسوخ پیدا می‌کند، ادامه داد: متاسفانه رفته رفته نوع معماری بکار رفته در منازل و خانه‌ها از فرهنگ‌های غربی نشأت گرفته می‌شود که باید به صورت جدی به آن توجه شود.

وی با اشاره به اینکه عوامل متعددی در نفوذ فرهنگ بیگانه به زندگی مسلمانان دخیل دانست و گفت: با توجه به اینکه خانواده مهم‌ترین نهاد در جامعه است ولذا در راستای ترویج الگوی اسلامی، علما و خانواده‌های آن در مرحه اول باید الگو قرار گیرند.

حجت الاسلام خاتمی به تشریح دوران زندگی امامت امام حسن عسگری (ع) پرداخت و افزود: در دوران امامت امام حسن عسگری (ع) عرصه برای فعالیت شیعیان تنگ بود و آن‌ها نمی‌توانستند به راحتی امام را ملاقات کنند.

وی با بیان اینکه دوران امامت این امام بزرگوار کوتاه‌تر از سایر ائمه (ع) بود، ابراز داشت: خداوند چنین شرایطی را فراهم کرد که ذهنهای مسلمانان برای دوران غیبت آماده شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر