کد خبر: 50394 A

علیرضا محجوب در افتتاح نمایشگاه دستاوردهای آموزشی مربیان قرآن کودک:

اولین نمایشگاه دستاوردهای آموزشی مربیان قرآن کودک در کشور با حضور علیرضا محجوب، غلامرضا مبارکی شهردار ناحیه 1 منطقه 11 تهران و جمعی از فارغ‌التحصیلان رشته تربیت مربی قرآن افتتاح شد.

ایلنا: اولین نمایشگاه دستاوردهای آموزشی مربیان قرآن کودک در کشور با حضور علیرضا محجوب نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی،غلامرضا مبارکی شهردار ناحیه 1 منطقه 11 تهران و جمعی از فارغ التحصیلان رشته تربیت مربی قرآن افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی دارالقرآن خانه کارگر، در این مراسم ابتدا با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط قاری محترم ایمان منصوری آغاز و سپس طه محجوب مدیر اجرایی دارالقرآن خانه کارگر سراسر کشور توضیحاتی را از روند برپایی این نمایشگاه عنوان نمودند.

در ادامه علیرضا محجوب نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت:دولت باید امنیت شغلی اساتید و مربیان قرآن را ایجاد کند تا دغدغه های مالی این قشر زحمتکش و تاثیر گذار جامعه، از بین برود.

وی گفت: متاسفانه به دلیل کم توجهی به این حوزه، مربیان تدریس قرآن را بعنوان شغل جانبی خود به حساب می آورند و معمولا در کنار مشاغل دیگر به آن می پردازند.

وی افزود: اساتید و مربیان قرآن پایه های آموزش دینی جامعه به حساب می آیند که باید مورد توجه دولت بویژه متولیان امور قرآنی کشور قرار گیرند.

طه محجوب گفت: باید کاری کرد تا این افراد تدریس قرآن را شغل اصلی خود دانسته و وقت بیشتری را برای تحقیق و پژوهش و نوآوری در تدریس قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد که اگر دولت و متولیان امور قرآنی کشور نگاه بیشتری به حوزه اشتغال جامعه قرآنی کنند،کشور شاهد شکوفایی فراوانی می شود.

محجوب اقدام دولت در زمینه بیمه اساتید قرآنی را کاری شایسته اما ناکافی دانست و خواستار گسترش این خدمات در سراسر کشور شد.

وی همچنین از مربیان قرآن کریم خواست تا فارغ از توجه به وضعیت اشتغال، قرآن آموزی را وظیفه خود دانسته و فعالیتشان را در این راه منسجم تر کنند.

نمایشگاه دستاوردهای آموزشی مربیان قرآن کودک با هدف معرفی آثار کمک آموزشی در حوزه تدریس علوم دینی و قرآنی به کودکان برگزار می گردد و تا کنون بیش از 400 اثر توسط فارغ التحصیلان دوره مربیگری قرآن کودک تهیه و تدوین شده است که جهت نمایش به دبیرخانه این نمایشگاه ارسال شده است که زمان بازدید آن 5 تا 10 اسفند 91 از ساعت 10 الی 18 می باشد و شرکت برای عموم مردم آزاد است.

دارالقرآن خانه کارگر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر