کد خبر: 54229 A

مجتبی رحماندوست:

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: رسانه‌ها باید با ترکیب فضای مجازی در هنر و ادبیات دینی بار دیگر اعجاز قرآن کریم را به جهانیان نشان دهند.

ایلنا: مجتبی رحماندوست با بیان اینکه قرآن دارای ظرفیتی عظیم و تاریخی است که قرن‌ها توانسته مسؤلیت هدایت امت‌ها را بر دوش بکشد افزود: این کتاب آسمانی و سراسرنور پر از داستان‌ها، حکایت‌ها، نکات ادبی و تاریخی است که اگررسانه‌های و اهل ادب و هنر از آن به عنوان منبع خلق افرینشهای ادبی هنری جدید استفاده کنند، می‌توانند منابع تازه‌ای را برای هدایت جوامع به دست آورند.
به گزارش ایلنا به نقل از شورای اطلاع رسانی دومین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های قرانی آیات، وی غفلت از فضای مجازی در دنیای امروزرا گناهی نابخشودنی دانست و اضافه کرد: بی‌توجهی به این فرصت مغتنم رسانه‌ای موجب رکود جامعه می‌شود ومفاهیم نورانی قرآن برای ارئه برنامه‌های ادبی و هنری بویژه در عرصه مجازی دست نخورده مانده است به صورتی که میزان کشف شده ان نسبت به کشف نشده ان بسیار ناچیز است.
رحماندوست تصویر سازی از چهره ادبی و هنری قرآن کریم به شکل دیجیتال و مجازی را بسیارمهم وارزشمند برشمرد و تاکید کرد: این اهمیت می‌طلبد که مراکز متعددی فرصت تعامل فعال و بانشاط ادباء و هنرمندان و قرآن‌شناسان را با کار‌شناسان فضای مجازی فراهم کنند.
نماینده مردم تهران درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جای چنین مراکزی در کشورخالی است افزود: دراین زمینه نباید چشم به دست دولت دوخت، بلکه حرکت اولیه باید از سوی ادبا، هنرمندان و دیگر صاحبنظران شروع شود وبه طور حتم این کار رونق خواهد یافت و دولت هم بدان اقبال خواهد کرد و مورد استقبال جهانی هم قرار خواهد گرفت.
دکتر مجتبی رحماندوست جشنواره رسانه‌های قرانی را محل جستجو وشکار استعدادهای ارزشمند این عرصه دانست و خطاب به مسئولان برگزاری این جشنواره گفت: این عزیزان توانمندیهای یکدیگرراهم افزایی کنند و منیت‌ها را کنار بگذارند وبا تعامل از روی صفا و یکرنگی برای خدا کار کنند تا کارشان برکت پیدا کند ودراین زمینه ضمن کسب تجربیات دنیا دچار تردید و خود باختگی نشوند که وعده خداوند مبنی بر والّذین جاهدو فینا لنهدیّنهم سٌبٌلنا محقق خواهد شد.
دومین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های برخط قرانی آیات به همت اداره کل ارشاد استان تهران با حضور مسئولان لشکری و کشوری، ۱۹ اسفند در مرکزهمایش‌های برج آزادی تهران برگزار می‌شود.

جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های قرانی آیات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر