کد خبر: 66879 A

به منظور بررسی راه کارهای اجرایی و عملیاتی برگزاری یازدهمین دوره اجلاس بین المللی پیرغلامان حسینی (ع) اعضای کمیته‌های مرکزی و استانی این اجلاس در نشست مشترکی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

ایلنا: در نشست بررسی راه کارهای اجرایی و عملیاتی برگزاری یازدهمین دوره اجلاس بین المللی پیرغلامان حسینی(ع) که با حضور صوفی معاون صدا، ابراهیم طاهری دبیر اجلاس، حجت الاسلام طاهری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و دبیر مجمع نمایندگان استان گلستان و جمعی از اعضای ستاد استانی این اجلاس در معاونت صدا برگزار شد، صوفی در سخنانی واقعه عاشورا و حادثه کربلا را نقطع عطف تاریخ شیعه برشمرد و اظهار کرد: لحظه لحظه حادشه کربلا مشحون از ایثار، فداکاری، صبر، وفا و ولایتمداری است و هر چه از آن زمان آن واقعه می‌گذرد، زوایای پنهان آن مکشوف می‌شود و بر این اساس است که رسالت وفاداری به انقلاب کربلا و عاشورا سنگین‌تر از قبل احساس می‌شود.
به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل نغمات آیینی و رادیو نوا، وی افزود: یکی از نهادهایی که رسالت تبیین و تبلیغ فرهنگ عاشورا را به عهده دارد، سازمان صدا وسیما است وبرهمین اساس، چندین سال است که برای نکو داشت مادحین عاشورا، اقدام به برگزاری اجلاس پیرغلامان حسینی (ع) می‌کند. اجلاس سال جاری نیز بر اساس درخواست مقامات، مردم و مادحین استان گلستان، در گرگان برگزار خواهد شد.
وی ضمن تاکید به بررسی همه جانبه نقاط ضعف و قوت دوره‌های قبل از سوی ستاد استانی یادآور شد: در این اجلاس قرار است از افرادی تکریم شود که سالهای سال از عمر خود را در راه امام حسین (ع) و تبیین واقعی حادثه عاشورا صرف کرده‌اند. از همین رو صاحب و ناظر این اجلاس خود آن حضرت است وامیدوارم دوره یازدهم آن نقطه عطفی در برگزاری این اجلاس باشد.
معاون صدا ضمن برشماری ویژگی‌های هر یک از دوره‌های اجلاس در استان‌ها، خواستار بررسی دقیق نقاط قوت وضعف هر یک از آن‌ها از سوی ستاد استانی دراین دوره از اجلاس شد.
حجت الاسلام طاهری نیز برگزاری این اجلاس درگلستان را مایه مباهات این استان دانست و اظهار امیدواری کرد با تبیین وتشریح ابعاد مختلف قیام امام حسین (ع) و انگیزه عدالت خواهی آن حضرت، گامهای موثری در ایجاد اتحاد بیشتر بین مسلمین و کشورهای منطقه برداشته شود.
در ادامه ابراهیم طاهری، دبیر این اجلاس در گفتگو با خبرنگار واحد مرکزی خبرعنوان کرد: بنا داریم با هماهنگی سازمان ارتباطات اسلامی و مرکز امور بین الملل صدا وسیما تعداد۵۰ میهمان خارجی و ۴۰۰ نفر پیر غلام داخلی را به این اجلاس در استان گلستان دعوت کنیم.

وی تجلیل شوندگان را شامل ۱۵ پیر غلام از داخل کشور و ۵ برگزیده خارج از کشور شامل محقق عاشورایی، مداح اهل بیت (ع) و کسانی که در خارج از کشور سالهای عمر خود را صرف ترویج مکتب امام حسین (ع) کرده‌اند دانست و افزود: وجه تمایز این اجلاس با سایر همایش‌های بین‌المللی، روح معنوی حاکم بر آن است که باعث همدلی و یکرنگی این اجلاس می‌شود. به طوریکه افراد از سراسر دنیا با هر رنگ و نژادی تحت لوای سید الشهدا (ع)، به پاسداشت شعائر اسلامی و تبیین قیام حضرت ابا عبدلله (ع) می‌پردازند.
در ادامه حجت الاسلام ولی‌نژاد دبیر اجرایی و تبلیغات استانی این اجلاس گفت: روزهای هفتم و هشتم آبانماه سال جاری استان گلستان با حضور مداحان داخلی و خارجی شاهد بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی در چند سال اخیر خواهد بود و زمینه‌های لازم برای برگزاری هرچه با شکوه‌تر آن با مشارکت همه دستگاههای اجرایی استان به سرعت در حال پیگیری است.
وی با بیان اینکه بسیاری از هم وطنان اهل تسنن در این استان از شیفتگان وعلاقمندان امام حسین (ع) و مکتب والای ایشان هستند تاکید کرد: امیدواریم با برگزاری این اجلاس بین المللی بتوانیم گوشه‌ای از رسالت فرهنگی خود را به این انقلاب و مردم نجیب کشورمان ادا کنیم.
وی در پایان برگزاری نشست‌های علمی، رو نمایی از آثار مفاخر ادبی استان، چاپ کتاب با مضمون مستندات پیر غلامان و برپایی نمایشگاههای فرهنگی را در طی ۲ روز برگزاری این اجلاس، از فعالیتهای اصلی این آن دانست و اظهار امیدواری کرد با تمهیدات بعمل آمده، استان گلستان میزبان شایسته‌ای برای پیرغلامان ابا عبدلله (ع) باشد.

اجلاس بین المللی پیرغلامان حسینی (ع)
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر