کد خبر: 85425 A

وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی اعلام کرد: نمایشگاه قرآن کریم 14 تیر در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) گشایش می‌یابد.

ایلنا: وزیر ازشاد درباره نمایشگاه قرآن کریم گفت: این نمایشگاه مطابق هرسال زودتر از ایام ماه مبارک رمضان آغاز می‌شود تا فرصتی برای حضور ناشران شهرستانی باشد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، سید محمد حسینی افزود: این نمایشگاه مطابق هرسال زودتر از ایام ماه مبارک رمضان آغاز می‌شود تا فرصتی برای حضور ناشران شهرستانی باشد.

وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در نمایشگاه امسال، تمام محصولات و آثار قرآنی،از کتابها تا خود قرآن، تفسیرها، ترجمه ها و نرم افزارها و آثار هنری مرتبط با قرآن ارائه خواهد شد.

وی افزود: در سفری که مقام معظم رهبری به استان خراسان داشتند، دست اندرکاران قرآنی سوالاتی در خصوص سبک زندگی مطرح کردند که ما سعی کردیم در پاسخ به نیاز و درخواست این افراد بخشی از نمایشگاه را به سبک زندگی اختصاص دهیم.

وزیرفرهنگ وارشاد اسلامی افزود: بخشی از نمایشگاه به معرفی علمای وارسته می‌پردازد و افرادی چون آیت الله مجتهدی، آقا مجتبی تهرانی و آقای حق شناس در نمایشگاه به صورت ویژه معرفی خواهند شد.

حسینی گفت: امسال دستگاه‌ها و نهادها در نمایشگاه حضوری جدی تر دارند و از خادمان قرآن کریم تقدیر خواهد شد.

وی افزود: یکی از برنامه‌های نمایشگاه تقدیر از خادمان نهج البلاغه است که برای اولین بار انجام می‌شود.

وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: چند نفر از فعالان قرآنی نیز در بخشی با عنوان خادمان صحیفه سجادیه تقدیر خواهند شد.

حسینی افزود: بخش‌های عترت و بین الملل با حضور فعال سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از دیگر قسمت‌های نمایشگاه قرآن کریم است.

وی گفت: رونمایی متعدد از کتاب‌ها، آثار فاخر و تفاسیر و برگزاری نشست‌های تخصصی از دیگر برنامه‌های نمایشگاه قرآن است.

وزیرفرهنگ وارشاد اسلامی افزود: در نمایشگاه امسال از تمام موسسه‌های قرآنی دعوت شده است تا با خرید محصولات مورد نیاز، موسسه‌های خود را تجهیز کنند.

وی افزود: نمایشگاه قرآن کریم که با هدف ایجاد گفتمان قرآنی در جامعه برگزار می شود تا 13 مرداد برپاست.

نمایشگاه قرآن کریم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر