کد خبر: 86952 A

پیرو مصوبه ستاد طرح " ملی تلفنی حافظ قرآن شوید " ثبت نام مرحله هشتم این طرح از 15 تیر 92 به مدت یکماه آغاز شد.

محمد صادق محسنی کبیر مدیر روابط عمومی دارالقرآن خانه کارگر گفت: پیرو مصوبه ستاد طرح " ملی تلفنی حافظ قرآن شوید " ثبت نام مرحله هشتم این طرح از 15 تیر 92 به مدت یکماه آغاز شد.

وی گفت: این طرح ملی پیرو فرمایش مقام معظم رهبری مدظله العالی مبنی بر تربیت 10میلیون حافظ در سطح کشور برگزار می شود که ثبت نام آن از امروز همزمان با افتتاحییه بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم و نیز برای پوشش برنامه های ماه مبارک رمضان آغاز شده است.

وی در خصوص این آموزش ها گفت: این طرح جدیدترین روش حفظ قرآن کریم در کشور می باشد که به صورت تلفنی و بدون نیاز به حضور در کلاس صورت می پذیرد.

وی افزود: این دوره ها در مدت زمان 2، 3 و یا 4 سال انجام می شود که علاقمندان به حفظ قرآن کریم پس از دریافت برنامه و بسته کمک آموزشی تحت آموزش های تلفنی اساتید پشتیبان که عموما از حافظان کل قرآن می باشند، قرار می گیرند. همچنین در کنار این آموزش ها اولین بسته کمک آموزشی حفظ قرآن کریم در کشور با نام" صحیفه حفاظ " که شامل کتاب تمرین سعی، کتاب واژه نامه، کتاب راهنمای حفظ هدی و لوح فشرده ترتیل کل قرآن کریم می باشد، برای سهولت حفظ قرآن به متقاضیان ارائه می شود.

محسنی کبیر گفت: تا کنون بیش از 85000 نفر از سراسر کشور و خارج از ایران جهت ثبت نام در این طرح ملی با دارالقرآن خانه کارگر تماس گرفته اند که کار آموزشی بیش از 12500 نفر از آنان شروع شده است.

وی در خصوص اعطای مدرک کارشناسی به حفاظ قرآن کریم گفت: پیرو مصوبه مجلس شورای اسلامی سال 1375، افرادی که قرآن را حفظ می نمایند می توانند با شرکت و قبولی در دو آزمون کتبی و شفاهی مدرک لیسانس علوم قرآن و حدیث را بدون تحصیل در دانشگاه دریافت کنند.

محسنی کبیر در آخر افزود: علاقمندان به ثبت نام در این دوره می توانند هم با حضور در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در بخش نهادها و موسسات، به غرفه دارالقرآن خانه کارگر مراجعه و ثبت نام کنند و هم می توانند تا تاریخ 15 مرداد 92 با شماره تلفن 66978001-021 تماس حاصل فرمایند و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی www.ehoda.com مراجعه کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر