کد خبر: 80269 A

انتظارها از تیم ملی افزایش یافته؛

عملكرد شایسته و كسب سكوی سومی جهان با 3 مدال طلا، نام پاراتكواندوی ایران را در جهان جاودانه كرد.

سرمربی تیم ملی پاراتكواندوی كشورمان گفت: عملكرد شایسته و كسب سكوی سومی جهان با 3 مدال طلا، نام پاراتكواندوی ایران را در جهان جاودانه كرد.

به گزارش ایلنا، حسین مدانلو  با بیان این مطلب افزود: چهارمین دوره از رقابت‌های پاراتكواندوی قهرمانی جهان در حالی روز شنبه 18 خرداد به برگزار شد كه در این دوره از مسابقات 82 تكواندوكار از 26 كشور جهان در دو بخش بانوان و آقایان بر روی 3 شیابچانگ ورزشگاه گرندونس شهر لوزان با یكدیگر به رقابت پرداختند.

وی درباره سطح برگزاری این رقابت‌ها افزود:‌ تاكنون در سطح جهان 4 دوره مسابقات قهرمانی جهان پاراتكواندو برگزار شده كه هر ساله با توجه به افزایش تعداد تیم‌های شركت كننده،‌ سطح برگزاری آن از لحاظ كمی و كیفی ارتقاء می‌یابد كه در صورت ادامه این روند، باید در آینده ای نزدیك شاهد حضور مسابقات این رشته در جمع رقابت‌های پارالمپیك باشیم.

وی با معرفی تكواندوكاران 4 كشور به عنوان رقیبان سرسخت تیم خود در دیدارهای لوزان بیان كرد: آذربایجان با استفاده از 11 تكواندوكار و با تركیب قبلی در این دوره از مسابقات شركت كرد كه دو تكواندوكار كشورمان با رویایی با نفرات این تیم عملكردی قابل قبول از خود به نمایش گذاشتند. روسیه با 13 تكواندوكار جدید و سرمایه‌گذاری بسیار بالا و تركیه با استفاده از 8 رزمی‌كار در تیم خود در چهارمین دوره رقابت‌های قهرمانی جهان حاضر شده بودند كه این امر سطح برگزاری رقابت‌ها را بسیار افزایش می داد. اسپانیا نیز كه به عنوان یكی از سرسخت‌ترین حریفان تیم ملی ما در مسابقات قهرمانی جهان محسوب می شود، در این دوره از مسابقات 5 تكواندوكار را در تركیب خود قرار داده بود.

مدانلو درباره عملكرد فرزاد آهنگری كه به عنوان اولین تكواندوكار ایرانی بر روی شیابچانگ به رقابت پرداخت، ‌یادآور شد:‌ آهنگری با شركت در رقابت‌های قهرمانی جهان 2013 لوزان، نخستین تجربه حضور در مسابقات برون‌مرزی را به دست آورد كه خوشبختانه با كسب مدال طلا،‌ جایگاه خود را در این مسابقات به دست آورد و باعث جاودانه شدن نام خود در جهان شد. ملكرد و نتیجه به دست آمده در دیدارهای آهنگری تاثیر به سزایی را در روند مسابقات تیم ملی در سوئیس داشت كه با پیروزی در برابر تكواندوكاران اسپانیا، تركیه و آذربایجان به ترتیب در دیدارهای مقدماتی‌،‌ نیمه نهایی و فینال و كسب سكوی قهرمانی،‌ امید درخشش دیگر نفرات تیم ملی را در پیكارهای بعدی زنده كرد.

سرمربی تیم ملی پاراتكواندو بیان كرد: پیروزی آهنگری در برابر حریف اسپانیایی خود در دیدار مقدماتی باعث افت انگیزه و از هم پاشیده شدن این تیم شد به طوری كه در مسابقات دیگر نیز این تیم نتوانست نتایج خوبی را از خود به نمایش بگذارد.

مدانلو درخصوص عملكرد اصغر عزیزی تكواندوكار وزن 80- كیلوگرم كلاس A 8 تیم ملی در مسابقات جهانی سوئیس گفت: عزیزی نیز همانند آهنگری با حضور در رویدادهای سوئیس،‌ نخستین تجربه حضور خود در این پیكارها را به دست آورد،‌ وی نیز با استفاده از تجربیات به دست آمده در زمان برگزاری اردوی تیم ملی در تهران و مسابقات انتخابی معرفی نفرات برای حضور در چهارمین دوره قهرمانی جهان‌ و با عملكردی شایسته و برتری در برابر نفراتی از مغولستان و ‌اسپانیا دومین مدال طلای تیم ملی كشورمان را به دست آورد.

سرمربی تیم ملی پاراتكواندو درخصوص عملكرد محمود جعفرزاده تكواندوكار باتجربه كشورمان كه چهارمین بار در مسابقات قهرمانی جهان و دفاع از عناوین گذشته خود به مصاف رقیبان رفته بود،‌ تصریح كرد: جعفرزاده در دوره های گذشته مسابقات نیز حضور داشت و خوشبختانه در تمامی این رقابت‌ها با عملكردی شایسته بر روی یكی از سكوهای جهان ایستاده بود كه در این دیدار نیز با برتری برابر تكواندوكاران آذربایجان و روس سومین مدال طلای تیم ملی را به گردن آویخت كه با توجه به این امر،‌ پاراتكواندوی ایران بر سكوی سوم جهان ایستاد.

مدانلو درخصوص دلایل موفقیت تیم ملی در رقابت‌های جهانی سوئیس گفت: ‌توكل به خدا، توسل به ائمه، همدلی و ‌هماهنگی كادر فنی و بازیكنان به عنوان 4 اصل مهم رمز موفقیت تیم ملی در این دوره از رقابت‌ها بود، همچنین حمایت‌های فدراسیون یكی دیگر از دلایل تاثیرگذار در نتایج به دست آمده در سوئیس به شمار می‌آمد. كسب 3 مدال طلا و سكوی سومی جهان در چهارمین دوره رقابت‌های قهرمانی جهان انتظارها را از تیم ملی افزایش داد و از این پس باید با ارتقاء سطح آمادگی به دنبال كسب سكوهای قهرمانی و نایب قهرمانی جهان باشیم.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر