کد خبر: 80404 A

فرزاد آهنگری:

سطح برگزاری چهارمین دوره رقابت‌های قهرمانی جهان پاراتكواندو كه 18خرداد به میزبانی سوئیس برگزار شد،‌ بسیار بالا بود.

ملی‌پوش پاراتكواندوكار كشورمان درخصوص كسب مدال طلای خود در دیدارهای سوئیس گفت:‌ توجه به سه اصل مهم شرایط درخشش و كسب سكوی نخست جهان را در رقابت‌های سوئیس برای من فراهم كرد.

به گزارش ایلنا، فرزاد آهنگری با بیان این مطلب افزود: سطح برگزاری چهارمین دوره رقابت‌های قهرمانی جهان پاراتكواندو كه 18خرداد به میزبانی سوئیس برگزار شد،‌ بسیار بالا بود به نحوی پس از برگزاری آن، پیشنهاد فراهم كردن شرایط حضور رقابت‌های این رشته در جمع مسابقات پارالمپیك مطرح شد.

وی كه برای نخستین بار با حضور در سوئیس،‌ تجربه شركت در رویدادهای برون مرزی و قهرمانی جهان را به دست آورد،‌ درباره عملكرد خود در این دوره از دیدارها بیان كرد: بنا بر قرعه‌كشی صورت گرفته در اولین دیدار مقرر شد به مصاف تكواندوكار اسپانیایی كه با پشتوانه 3 مدال طلای جهانی خود در لوزان حاضر شده بود،‌ بروم كه خوشبختانه با دقت و استفاده از تجربیات به دست آمده در مراحل اردوی آماده سازی در تهران،‌ در برابر وی به پیروزی دست یافتم.

ملی پوش تیم پاراتكواندو درباره نحوی اجرای دیدارهای بعدی خود تا دستیابی به مدال طلا گفت:‌ در دیدار دوم با تكواندوكار تركیه ای كه وی نیز مقام سومی جهان را در كارنامه خود داشت،‌ رودررو شدم و این دیدار نیز با نتیجه 13 به 2 به نفع من به اتمام رسید و این امر باعث افزایش انگیزه‌ام برای حضور در دیدار نهایی و فینال شد.

آهنگری درباره ارزیابی خود از بازی صورت گرفته در دیدار فینال بیان كرد: در این دیدار نیز به مصاف نماینده‌ای از اسپانیا رفتم كه خوشبختانه با نتیجه 9 بر 4 در برابر وی نیز به پیروزی رسیدم و بدین ترتیب نخستین مدال جهانی خود را در این دوره از مسابقات به دست آورم.

وی درباره دلایل موفقیت خود در مسابقات پاراتكواندوی قهرمانی جهان سوئیس،‌ گفت: توجه به 3 اصل(بهره بری از برترین مربی تكواندوی ایران، ‌حمایت‌های فدراسیون و استفاده از تجارب تكواندوكاران باتجربه تیم ملی)،‌ از عوامل تاثیرگذار در درخشش من در رویدادهای لوزان بود كه خوشبختانه با كسب سكوی قهرمانی جهان، جوابگوی زحمات تمام مسئولان شدم.

پاراتكواندوكار ملی‌پوش كشورمان درخصوص برنامه‌ریزی خود برای آینده تصریح كرد: با كسب این جایگاه در سطح جهان، باید از این پس به فكر حفظ آن باشم و در صورت فراهم شدن شرایط حضور رقابت‌های پاراتكواندو در رقابت‌های پارالمپیك،‌ تمرینات خود را به صورت مستمر و فشرده برای درخشش در این مسابقات پیگیری خواهم كرد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر