کد خبر: 90242 A

دوست ندارم هیچگاه مغرور شوم؛

دوست ندارم هیچگاه مغرور شوم و به جایگاهی که به آن رسیده ام بسنده کنم. پله های موفقیت را آرام آرام طی می کنم تا به آن چه در ذهنم دارم دست یابم.

فعالیت در رشته‌ای که یکی از ورزش های راکتی است و عملکرد دستان ورزشکار در آن اهمیت ویژه ای دارد، با یک دست سالم کار ساده‌ ای نیست. ضربات سنگین راکت که به توپ سبک تنیس روی میز می خورد نشانی از ورزشکاری معلول ندارد، اما او پرتوان و با اشتیاق پشت میز ایستاده و با تسلط ضربات راکت را پی در پی می زند...

به گزارش ایلنا، فاطمه محمدی که امسال در مقطع اول دبیرستان تحصیل خواهد کرد پینگ پنگ باز معلول نوجوان خراسانی است که عضویت در تیم ملی نوجوانان معلول را در کارنامه دارد.

این ورزشکار خراسانی با اشاره به وضعیت جسمی‌اش گفت: هیچ وقت احساس نکردم چیزی از افراد سالم کم دارم، همیشه سعی کردم بهترین باشم و در کنار زحمات خودم، تلاش ها و حمایت های پدر و مادرم و مربیان باعث شده امروز در این جایگاه قرار بگیرم.

وی در مورد علاقه اش به ورزش تنیس روی میز اظهار داشت: در ابتدا قرار نبود به این ورزش بپردازم و تصمیم گرفته بودم شنا را به عنوان ورزش اصلی ام انتخاب کنم اما به صورت کاملا اتفاقی در تمرینات این رشته حضور پیدا کردم و به آن علاقه مند شدم به طوریکه هم اکنون بهترین لحظات زندگی ام در تمرینات و مسابقات تنیس روی میز می گذرد.

محمدی ادامه داد: در این چهار سالی که به این ورزش می پردازم اعتماد به نفسم بیشتر شده و توانسته ام در تحصیل و دیگر بخش های زندگی ام عملکرد مثبت و بهتری داشته باشم.

این ورزشکار نوجوان خراسانی افزود: توکل به خدا، حمایت پدر و مادرم و تلاش مربیانم مرا به این مرحله رسانده است و دوست ندارم هیچگاه مغرور شوم و به جایگاهی که به آن رسیده ام بسنده کنم. پله های موفقیت را آرام آرام طی می کنم تا به آن چه در ذهنم دارم دست یابم.

وی گفت: هیچگاه تصور نمی‌کردم از افراد و ورزشکاران سالم عقب‌تر هستم و به همین دلیل هم در مسابقات نوجوانان قهرمانی کشور در بخش افراد سالم شرکت کردم و خوشبختانه بین 32 پینگ پنگ باز برتر هم قرار گرفتم که به نظر خودم نتیجه خوبی بود.

او هدف اصلی خود را کسب مدال در مسابقات پارالمپیک ذکر کرد و گفت: باید تمریناتم را بیشتر کنم، رسیدن به این هدف تلاش زیادی می طلبد و باید با انجام این تلاش به هدفم برسم.

فاطمه محمدی بازی های آسیایی تنیس روی میز جانبازان و معلولان که مهرماه آینده در مالزی برگزار می شود را نزدیک ترین تورنمنت پیش روی خود عنوان کرد و گفت: این تورنمنت در رنکینگ جهانی هم تاثیر دارد پس باید تمام تلاشم را برای کسب نتیجه خوب در این بازی ها به کار بگیرم.

این تنیسور معلول نوجوان درخواستی هم از مسوولان استانی داشت: بیشتر بارمالی و حمایتی از من بر عهده خانواده ام است، اگر مسوولان ورزشی و سایر مسوولان استان حمایت بیشتری از ورزشکارانی مانند من داشته باشند قطعا نتایج خوبی را در رقابت های بین المللی و داخلی کسب خواهیم کرد.

دقایقی هم با پدر این ورزشکار معلول که همیشه در تمرینات او را همراهی می‌کند، به گفت و گو نشستیم: وی در مورد مقام‌هایی که فرزندش کسب کرده گفت: فاطمه در رقابت‌های کشوری جانبازان و معلولین در رده های سنی مختلف 6 مقام اول تا سوم دارد و در رقابت های استان مقام های بسیار زیادی را کسب کرده است.

وی با اشاره به اینکه دخترش بیشتر علاقه دارد با افراد سالم بازی کند، اظهار داشت: فاطمه استعداد بسیار خوبی در تنیس دارد، مدتی است هیات برای تمرینات و مسابقات مساعدت خوبی با ما دارد اما اگر مسوولان استانی از ما حمایت بیشتری کنند مطمئن باشید ورزشکارانی مانند فاطمه حرف های بسیاری برای گفتن در ورزش ایران و جهان خواهند داشت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر