کد خبر: 103261 A

پس از باقی‌ماندن کشتی در المپیک؛

بی شک کشتی به عنوان رشته‌ای کهن و اساطیری، ریشه در تاریخ و فرهنگ کشورها و از جمله بازی‌های المپیک دارد.

سرپرست وزارت ورزش و جوانان ادامه حضور کشتی در عرصه بازی‌های المپیک را به جامعه ورزش ایران و بویژه خانواده بزرگ و افتخار آفرین کشتی ایران تبریک گفت.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری ورزش و جوانان، سید رضا صالحی امیری با ابراز خوشحالی از حفظ کشتی در بازی‌های المپیک تصریح کرد: جای مسرت و خوشحالی بسیار است که کمیته بین المللی المپیک در اجلاس اخیر خود در بوینوس آیرس و در رقابت برای ماندگاری در المپیک با دو رشته بیس‌بال و اسکواش، رای به ادامه حیات کشتی در بازی‌های المپیک داد. بی شک کشتی به عنوان رشته‌ای کهن و اساطیری، ریشه در تاریخ و فرهنگ کشورها و از جمله بازی‌های المپیک دارد. بدون شک تصور المپیک بدون رقابت‌های کشتی نیز بسیار برای دوستداران این رشته در سطح جهان سخت می‌نمود و خوشحالم با دیپلماسی فعال ورزش و از جمله مشارکت کشورهای کشتی‌خیزی چون ایران، روسیه و امریکا، کمیته بین المللی المپیک نیز در نهایت مجاب شد رای به استمرار حضور کشتی در بین رشته‌های المپیکی بدهد.

صالحی در ادامه پیام تبریک خود آورده است: بدیهی است کشتی به عنوان ورزشی ملی و آیینی که طی سال‌ها افتخارات تابناکی را برای ورزش ایران رقم زده و پهلوانان و جوانمردان بزرگی چون پوریای ولی و غلامرضا تختی را به ورزش ایران و دنیا معرفی کرده، باید با قدرت تمام به راه سرافزاری و بالندگی خود در جهان ادامه دهد. نتایج خوب و مشعشع کشتی ایران در بازی‌های المپیک لندن، مسوولیت دست‌اندرکاران و اصحاب کشتی را در جهت استمرار این موفقیت‌ها دوچندان کرده و بنده ضمن خوشحالی از این اتفاق خوب و مبارک و قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته در راه حفظ کشتی در المپیک، بزرگی و پیروزی قهرمانان کشتی فرنگی و آزاد ایران را در رقابت‌های جهانی پیش روی بوداپست مجارستان، از خداوند منان خواستارم.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر