کد خبر: 1173 A

عملکرد کاراته‌کاران مهم‌تر از نتیجه است؛

ما تیمی یکدست و خوب داریم که می‌تواند نتایج مطلوبی را در مسابقات جهانی رقم بزند و بر روی سکو برود.

مربی تیم ملی کاراته بزرگسالان گفت: در رقابت‌های لیگ جهانی کاراته وان در استانبول ترکیه نتیجه برای ما در درجه دوم اهمیت قرار دارد و کاراته‌کا‌ها باید با عملکردشان خود را به کادر فنی تحمیل کنند.

به گزارش ایلنا، مهران بهنام فر با بیان این مطلب اظهارداشت: سومین مرحله اردوهای آمادگی در شرایطی غاز شده که کاراته‌کا‌ها تا زمان اعزام به ترکیه بدون تعطیلی در اردو خواهند بود و تمرینات آماده سازی را دنبال می‌کنند.

وی افزود: با نزدیک شدن به زمان لیگ جهانی کاراته وان، ۷۰ درصد بر روی کارهای فنی و کاراته و ۳۰ درصد کار بدنسازی در دستور کار بازیکنان است و در حالیکه در مرحله قبلی اردو بیشتر کار بدنسازی و قدرتی انجام شد، در این مرحله تمرینات روی پولیومتریک و چابکی متمرکز است.

مربی تیم ملی ادامه داد: مسابقات ترکیه به خاطر نزدیک شدن به زمان رقابت‌های جهانی از سطح بالایی برخوردار است و اکثر کشورهای اروپایی در این رقابت‌ها حضور دارند و امیدوارم نمایش خوبی از کاراته ایران را به نمایش بگذاریم.

بهنام فر در خصوص اینکه آیا تعداد نفرات بعد از مسابقات ترکیه تغییر خواهد کرد و نفرات جدیدی به اردو دعوت خواهند شد یا نه، گفت: بعد از این رقابت‌ها تعدادی از نفرات ریزش خواهند کرد و این پیکار‌ها می‌تواند ملاک ارزیابی خوبی از عملکرد تک تک بچه‌ها باشد تا ترکیب اصلی تیم را پیدا کنیم. اینکه نفرات جدیدی به اردو دعوت خواهند شد بستگی به عملکرد این افراد خواهد داشت، اما فعلاً بنای چنین کاری را نداریم.

وی در مورد مصدومیت جاسم ویشگاهی گفت: ویشگاهی در تمرینات دچار مصدومیت جزیی شد که نگران کننده نیست و این کاراته‌کا با انگیزه فراوان و خوبی تمرینات آماده سازی را انجام می‌دهد.

بهنام فر با اشاره به اینکه تیم ایران می‌تواند در مسابقات جهانی در بخش کومیته تیمی بر روی سکو برود، گفت: بر خلاف سایر کشور‌ها که از یک یا دو بازیکن همطراز برخوردارند معتقدم در این بخش ما تیمی یکدست و خوب داریم که می‌تواند نتایج مطلوبی را در مسابقات جهانی رقم بزند و بر روی سکو برود.

مسابقات جهانی کاراته فدراسیون کاراته کمیته تیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر