کد خبر: 2014 A

ورزشکاران سال آینده رکورد می‌زنند؛

رکوردگیری از ورزشکاران برای حضور در بازی‌های آسیایی کره جنوبی از سال آینده آغاز شده و طی سه مرحله ادامه خواهد داشت.

دبیر کل کمیته ملی المپیک با اشاره به برنامه‌ریزی ها برای شرکت در بازی‌های آسیایی کره جنوبی از تعیین زمان رکوردگیری از ورزشکاران رشته‌های رکوردی خبر داد و گفت: رکوردگیری از ورزشکاران از سال آینده آغاز شده و طی سه مرحله ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایلنا، بهرام افشارزاده در نشست خبری به برنامه‌های ویژه‌ای که از سوی کمیته ملی المپیک و برای حضور کاروان ایران در بازی‌های المپیک لندن انجام شد اشاره کرد و یادآور شد: برگزاری نشست های مختلف با ورزشکاران و مربیان، تقسیم بودجه میان فدراسیون ها بر اساس اولویت های مد نظر، تعیین پاداش کسب سهمیه و رکوردشکنی برای مربیان و ورزشکاران، تشکیل اردو مطابق با خواست و اعلام نیاز فدراسیون ها، برگزاری مراسم تجلیل از ورزشکاران وزنه برداری و کشتی، اعزام ورزشکاران المپیکی به اردوهای برون مرزی از جمله کارهایی بود که پیش از بازی‌های المپیک انجام شد.

وی افزود: همچنین توجه به امکانات رفاهی در محل دهکده بازی‌های المپیک و تهیه لباس یکدست شامل شال و کلاه برای طرفداران ورزش کاروان ایران هم از جمله کارهایی بود که در جریان بازی‌ها انجام شد.

افشارزاده با یادآوری اینکه کمیته ملی المپیک از شش ماه پیش برنامه ریزی برای بازی‌های آسیایی کره جنوبی را آغاز کرده به برخی از برنامه ها و مسابقات پیش رو که باید زیر نظر این کمیته انجام شود اشاره کرد و گفت: شصت و دومین نشست شورای المپیک آسیا و سی و یکمین مجمع این شورا (ماکائو) و مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی از جمله این برنامه هاست.

دبیرکل کمیته ملی المپیک از برگزاری نشست این کمیته با مسئولان تمام فدراسیون ها در تاریخ 19 شهریورماه خبر داد و گفت: این نشست به منظور بررسی برنامه های لازم برای آماده سازی ورزشکاران جهت شرکت در بازی‌های آسیایی کره جنوبی برگزار خواهد شد.

افشارزاده همچنین از تعیین رکورد برای رشته‌های رکورددار جهت حضور در بازی‌های آسیایی 2014 خبر داد و گفت: در مورد رشته های رکوردی طی سه مرحله از ورزشکاران رکوردگیری خواهد شد. مرحله اول این رکوردگیری نیمه اول سال آینده برگزار می‌شود، نیمه دوم سال 92 و چند ماه پیش از اعزام کاروان ایران به بازی‌های آسیایی کره جنوبی نیز مرحله دوم و سوم رکوردگیری از ورزشکاران رشته های رکورددار خواهد بود

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر