کد خبر: 22714 A

مسابقات جهانی کاراته-فرانسه؛

فینال اوزان منهای 60 و 67 کیلوگرم مسابقات قهرمانی جهان بعداز ظهر شنبه (چهارم آذر) برگزار می‌شود.

امیر مهدی‌زاده و سعید احمدی دو کاراته‌کای سبک وزن کشورمان که در دومین روز مسابقات کاراته قهرمانی جهان در پاریس با شکست همه حریفان به بازی نهایی وزن خود راه یافتند، روز شنبه باید برای کسب نشان طلا به مصاف حریفانی از برزیل و مصر بروند.

به گزارش ایلنا، امیر مهدی‌زاده در شرایطی در آخرین مبارزه خود مقابل داگلاس سانتوس از برزیل قرار می‌گیرد که در پرونده این حریف صاحب‌نامش یک نشان طلای 2010 و یک نشان برنز 2008جهان دیده می‌شود.

سانتوس برای رسیدن به بازی نهایی و پیکار با امیر مهدی‌زاده در تاتامی پاریس 5 بار به میدان رفت و موفق شد حریفانی از ارمنستان(2 بر صفر)، مراکش(5 بر صفر)، دانمارک(5 بر صفر)، کره جنوبی(5 بر صفر) و مصر(4 بر صفر) را شکست دهد.

اما سعید احمدی اولین فینالیست کاراته کشورمان در بیست و یکمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی جهان رودرروی مگدی حنفی از مصر قرار می‌گیرد، کاراته‌کایی که همانند احمدی برای نخستین بار است پیکارهای جهانی را تجربه می‌کند.

حنفی برای راهیابی به فینال وزن منهای 67 کیلوگرم پس از اینکه در دور اول استراحت کرد، کاراته کای دومینیکن را 7 بر صفر برد، سپس روسیه را 3 بر صفر پشت سر گذاشت، کاراته کای استرالیا را 5 بر صفر مغلوب کرد و در چهارمین مبارزه سیرو ماسا، کاراته کای کهنه کار ایتالیایی دارنده 6 مدال نقره و برنز اروپا را یک بر صفر شکست داد.حنفی برای رسیدن به فینال ویلیام روله، کاپیتان سرشناس فرانسه را 7 بر 3 مغلوب کرد.

فینال اوزان منهای 60 و 67 کیلوگرم مسابقات قهرمانی جهان بعداز ظهر شنبه (چهارم آذر) برگزار می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر