کد خبر: 2483 A

در یک دیدار تدارکاتی؛

ملی پوشان كشورمان دوشنبه شب در برابر تیم ملی كرواسی به میدان رفتند وموفق شدند حریف خود را با امتیازهای 25 – 23، 25 – 21 و 25 – 18 در سه ست پیاپی شكست دهند.

تیم ملی والیبال ایران در پنجمین دیدار تداركاتی خود با نتیجه سه برصفر برتیم كرواسی غلبه كرد.

به گزارش ایلنا، ملی پوشان كشورمان دوشنبه شب در برابر تیم ملی كرواسی به میدان رفتند وموفق شدند حریف خود را با امتیازهای 25 – 23، 25 – 21 و 25 – 18 در سه ست پیاپی شكست دهند.

این بازی با توافق مربیان دو تیم ست چهارمی هم داشت كه آن هم با امتیاز 25 – 22 به سود ایران به پایان رسید.

خولیو ولاسكو برای دو ست اول این بازی سعید معروف، علیرضا نادی، فرهاد قائمی، شهرام محمودی، سید محمد موسوی عراقی و حمزه زرینی را به ترتیب از منطقه یك تا شش زمین ایران ارنج كرد و در دو تعویض نیز مهدی مهدوی و امیر غفور را به میدان فرستاد.

همچنین آرش كشاورزی درمنطقه سرویس جایگزین حمزه زرینی می شد. فرهاد ظریف نیز لیبروی ایران بود.

گرچه تركیب ایران در ست سوم نیز همچون دو ست گذشته بود، ولی خیلی زود و از امتیاز 6 – 4به سود ایران، امیر غفور جایگزین شهرام محمودی شد و از این لحظه بازی بود كه ولاسكو دیگر بازیكنانش را نیز به تناوب به بازی فراخواند.

سعیدمصطفی وند، مهدی مهدوی، آرش كشاورزی، سامان فائزی، امیرغفور و مجتبی میرزاجانپور (یاشار شاهینی؛ لیبرو) تركیب اصلی ایران در ست چهارم این بازی را تشكیل دادند.

تیم والیبال ایران خود را برای ورود به لیگ جهانی آماده می كند و در همین راستا جمعه شب در زیرگروه لیگ جهانی به مصاف مصر می رود.

دومین دیدارایران در این چارچوب دوشنبه شب برگزار می شود و در صورت پیروزی در این دو مسابقه، در روزهای 17و 19شهریوردرتهران میزبان ژاپن خواهد بود تا در صورت پیروزی وارد لیگ جهانی 2013 شود.

** روادید مصر هم رسید

سرانجام روادیدمصر برای تیم والیبال ایران صادر شد. عصر دوشنبه، سرپرست تیم ملی با روادید سفربه مصر ازسفارت این كشور دراسلوونی به اردوی تیم ملی رسید.ملی پوشان والیبال كشورمان، چهارشنبه عصر از طریق وین، پایتخت اتریش، به قاهره وارد خواهند شد.

** تمرین در گروه های 3 نفره

صبح دوشنبه تیم ملی، تمرین شادابی را پشت سرگذاشت. بازیكنان در گروه های سه نفره، بدنسازی با وزنه انجام دادند ودرحین بدنسازی هرگروه نیز دیگر بازیكنان، زیر نظر خولیو ولاسكو به بازی تمرینی می پرداختند.

این بازی ها ابتدا در دو تیم چهار نفره و با تمركز بر اسپك از پشت خط یك سوم آغاز شد و در ادامه، به حمله های سرعتی افزایش یافت.

سپس ملی پوشان به دو تیم شش نفره تقسیم شد و بازیكنان در حین بازی به تمرین هماهنگی دفاع روی تور با دفاع داخل میدان و استفاده از توپ های برگشتی پرداختند.

در پایان تمرین صبح دوشنبه، خولیو ولاسكو در گوشه ای از سالن با دو قطر پاسور تیم ملی (امیر غفور و شهرام محمودی) به گفتگو نشست و نكاتی را به آنها گوشزد كرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر