کد خبر: 2508 A

حجت‌الاسلام و المسلمین قرائتی؛

با انجام کارهای ماندگار تقدیر درستی از این ورزشکاران به جا آید، می‌توان با ساخت یک کارخانه و اهدا به ورزشکاران مدال‌آور در مباحث ایجاد اشتغال، تولید و سرمایه نیز گام‌های موثری برداشته شود.

نشستی با حضور حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی در محل تالار اجتماعات اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی با موضوع نماز و تبیین جایگاه آن در ورزش برگزار شد.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی در این نشست که با حضور مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی و معاونان اداره کل، تعدادی از نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد، روسای هیات‌های ورزشی و ورزشکاران بر‌تر استان با بیان اینکه برای ترویج نماز و نمازخوانی باید از ورزشکاران قهرمان بهره گرفت، افزود: رفتار ورزشکاران موفق به طور حتم تاثیرگذاری بیشتری روی نونهالان، نوجوانان و جوانان خواهد داشت.

وی در ادامه گفت: مسئولان فعال در عرصه ورزش نیز باید در برنامه‌های اقامه نماز حضور فعال داشته تا الگویی در این زمینه برای ورزشکاران باشند.

وی پیشنهاد کرد: در هر مجموعه ورزشی یک اسلام‌شناس به منظور معرفی هرچه بهتر مسائل دینی و اعتقادی و پاسخ به سوالات بیشماری که برای نوجوانان و جوانان علاقه‌مند به ورزش پیش می‌آید حضور داشته باشد.

وی جایگاه ورزش در اشاعه روحیه همکاری، تعاون و مهرورزی در جامعه را بسیار با ارزش دانست و گفت: با انجام ورزش می‌توان با تجربه کردن لذت‌های حلال، به جامعه و کشور خدمت‌رسانی کرد و در حوزه الگوسازی فرهنگی در بعضی از مسائل وارد شد.

قرائتی تغییر در نوع پاداش اهدایی به ورزشکاران مدال‌آور را لازم دانست و گفت: بهتر است؛ با انجام کارهای ماندگار تقدیر درستی از این ورزشکاران به جا آید، به عنوان مثال می‌توان با ساخت یک کارخانه و اهدا به ورزشکاران مدال‌آور در مباحث ایجاد اشتغال، تولید و سرمایه نیز گام‌های موثری برداشته شود.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت رفتار ورزشکار پس از کسب عنوان قهرمانی در میادین بین‌المللی اظهارکرد: یک ورزشکار با به جا آوردن سجده شکر بعد از بدست آوردن مدال می‌تواند به راحتی فرهنگ و اعتقادات خود را به دنیا نشان دهد در صورتی که انجام این امر توسط یک مبلغ دینی بسیار زمانبر و کاری دشوار است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر