کد خبر: 29928 A

همزمان با مسابقات بین المللی جام فجر؛

در این موزه کاپ‌ها و یادبودهای مسابقات (قهرمانی جهان، جام‌جهانی، قهرمانی آسیا در رده‌های سنی بزرگسالان و نوجوانان) جمع آوری شده است.

موزه "تالار افتخارات" تکواندو، همزمان با رقابت‌های بین المللی جام فجر افتتاح می شود.

به گزارش ایلنا، موزه "تالار افتخارات" تکواندو، ساعت 15:30 امروز جمعه یکم دی‌ماه با حضور مسئولان ورزش کشور و فدراسیون تکواندو و همزمان با برگزاری مراسم افتتاحیه بیست و چهارمین دوره رقابت‌های بین‌المللی جام فجر آقایان و ششمین دوره مسابقات بانوان، افتتاح خواهد شد.

در این موزه کاپ‌ها و یادبودهای مسابقات (قهرمانی جهان، جام‌جهانی، قهرمانی آسیا در رده‌های سنی بزرگسالان و نوجوانان) جمع آوری شده است.

همچنین نخستین کاپ تیم ملی کشورمان در رقابت های قهرمانی آسیا 1986 "داروین" استرالیا که در این مسابقات تکواندوکاران ایرانی در بین هوگوپوشان 18 کشور به مقام سومی دست یافتند و همچنین آخرین کاپ نایب قهرمانی در رقابتهای قهرمانی پومسه جهان 2012 کلمبیا کسب شد، نگهداری می شود.

بنا بر تصمیم مسئولان فدراسیون تکواندو کشورمان، مقرر شد که کاپ مسابقات قهرمانی جهان 2011 "گیونکجیو کره جنوبی" که ایران بعد از 40 سال به مقام قهرمانی این رقابت‌ها دست یافت، به آستان قدس رضوی اهدا شود که هم اکنون این کاپ پس از افتتاح موزه تالار افتخارات و همزمان با اتمام رقابت‌های بین المللی جام فجر، به این آستان اهدا خواهد شد.

همچنین مدال آوران و قهرمانان تکواندوکار کشورمان، در صورت تمایل می‌توانند مدال‌ها و احکام قهرمانی بین المللی خود را به این موزه اهدا کنند.

گفتنی است، پیش از راه اندازی این موزه، کاپ نایب قهرمانی رقابت‌های قهرمانی جهان سال 2007 چین، به موزه ریاست جمهوری اهدا شده بود.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر