کد خبر: 32072 A

اخبار فدراسیون انجمن‌های ورزشی؛

اولین دوره مسابقات فوتوالی كشور كه با حضور ۱۲ تیم در دو گروه در پارک ساحلی غدیر این شهرستان جریان داشت، با قهرمانی تیم خوزستان به پایان رسید.

تیم فوتوالی خوزستان قهرمان اولین دوره مسابقات قهرمانی كشور در بندرعباس شد.

به گزارش ایلنا، اولین دوره مسابقات فوتوالی كشور كه با حضور ۱۲ تیم در دو گروه در پارک ساحلی غدیر این شهرستان جریان داشت، با قهرمانی تیم خوزستان به پایان رسید.

در مسابقه فینال تیم خوزستان موفق شد با نتیجه ۲-۰ (۱۲-۸ و ۱۲-۳) تیم مازندران را شكست داده و عنوان نخست را كسب نماید. در بازی رده بندی نیز گیلان با نتیجه ۲-۱ (۱۰-۱۲، ۱۲-۷ و 3-12) تیم خراسان شمالی را مغلوب كرده و به مقام سومی این مسابقات دست یافت.

در پایان به انتخاب كمیته برگزاری این مسابقات، عنوان امتیازآورترین و فنی ترین بازیكن به جمیل كرُ از تیم گیلان اختصاص یافت. همچنین تیم هرمزگان به عنوان تیم اخلاق انتخاب شد.

گفتنی است مراسم اختتامیه این مسابقات با حضور آقایان دانشور مدیركل ورزش و جوانان استان، جهانبخش معاون ورزشی اداره كل، صالحی رییس انجمن های ورزشی استان و موسوی شفیق رییس انجمن فوتوالی كشور برگزار شد.

سومین دوره مسابقات فصلی دارت کشور – شیراز

"توران قادری" و "دانیال مکارمی" قهرمان شدند

108 دارت انداز کشور در سومین دوره مسابقات فصلی درات انداز کشور در دو بخش خانم ها و آقایان در استان فارس به رقابت پرداختند.

مهدی شایسته دبیر انجمن دارت کشور با اعلام این مطلب گفت: رقابت های بانوان در سالن مجموعه فرهنگی ورزشی کوشا و پیکار مردان در سالن مجموعه فرهنگی ورزشی شرکت مخابرات استان فارس برگزار شد و با معرفی برترین ها به کار خود پایان داد.

به گفته این مسئول از این تعداد شركت‌كننده، 44 نفر در بخش بانوان و 64 نفر دربخش آقایان از 14 استان کشور به رقابت پرداختند.

وی خاطر نشان کرد حضور 71 ورزشکار دارت انداز کشور از استان های دیگر به جزء استان فارس از نکات بسیار مهم این دوره از مسابقات بود.

شایسته اظهار داشت: در پایان این دوره از مسابقات در بخش بانوان سرکار خانم توران قادری از استان خوزستان به مقام اول دست پیدا کرد و خانم ها مونس برکتی و طاهره عیدی هر دو از از استان فارس به ترتیب به مقام های دوم و سوم و بهناز قربانی از استان اصفهان نیز به مقام چهارم دست پیدا کردند.

وی ادامه داد: در بخش آقایان نیز آقای دانیال مکارمی از استان اصفهان به مقام اول دست پیدا کرد و آقایان سلمان شهبازپور از استان لرستان، احمد کریمی راد از استان اصفهان و محمد رضا ناظریه از استان سمنان به ترتیب به مقام های دوم تا چهارم رسیدند.

دبیر انجمن دارت کشور همچنین به میزبانی خوب این دوره از مسابقات اشاره كرد و از مسولان و دست اندرکارن که تلاش مضاعفی در برگزاری هرچه باشکوه و منظم سومین دوره فصلی دارت انجام دادند، تشکر کرد.

شایسته با اشاره به اینکه مسابقات فصلی در چهار دوره در طول یکسال برگزار می شود و 4 نفر برتر در مجموع رنکینگ به اردوی انتخابی تیم ملی سال آینده دعوت می شوند، گفت: شناسایی نخبگان دارت، ایجاد بسترهای مناسب برای شكوفایی استعداد‌ها و ترغیب دارت اندازان جوان و آماتور برای حضور در مسابقات کشور و همچنین تعمیق فرهنگ سازی در میان سایر افراد جامعه از جمله اهداف برگزاری مسابقات فصلی است.

تیم ملی کریکت بانوان در راه بانکوک

انجمن کریکت کشورمان اعلام کرد، 28 بازیکن به اردوی تیم ملی کریکت بانوان بمنظور شرکت در رقابت‌های قهرمانی آسیا دعوت شدند.

اردوی آماده سازی این تیم از فردا (یکشنبه) در شهرستان گرگان آغاز می شود تا ملی پوشان خود را برای حضور در مسابقات قهرمانی کریکت بانوان آسیا آماده کنند.

رقابت‌های کریکت قهرمانی بانوان آسیا در شهر بانکوک مرکز تایلند برگزار می شود و تیم ملی کریکت کشورمان روزهای 4، 5، 6، 8 و 9 بهمن به ترتیب با چین، قطر، تایلند، کویت و سنگاپور مبارزه خواهد کرد.

اسامی ملی پوشان دعوت شده به اردوی آمادگی تیم ملی کریکت بانوان کشورمان به این شرح است:

استان تهران: آویده گیلانی

استان کرمان: پریسا افضلی – سوده لشکری – مهدیه سلطانی

استان البرز: شکوفه لشنی – الهه فتحی

استان کرمانشاه: صفورا زیوری – سحر حیدری – مینا دلفانی

استان هرمزگان: لیلا اختیاری

استان خراسان شمالی: زهرا فدایی

استان سیستان و بلوچستان: مهری ده مرده – زهرا ده مرده

استان خراسان رضوی: ملیحه قاسم زاده – رویا کاهنی – الهام قربانی – معصومه حسنی – نسیمه رهشتایی – هانیه گلزاری

استان قم: هاجر جعفری

استان بوشهر: طاهره میراک

استان گلستان: سمیه صحراپور – سارا شهبازی – فهیمه خادم – فاطمه میش مست – ثریا قرنجیک – زهرا مخدومی

استان همدان: طاهره بلکلی

فدراسیون انجمن‌های ورزشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر