کد خبر: 3239 A

مسابقات دانش آموزی-همدان؛

دانش آموزان استان مازندران با کسب 64امتیاز با یک طلا، دو نقره و سه برنز مقام نخست تیمی کشتی فرنگی سی امین المپیاد دانش آموزی را به خود اختصاص دادند.

دانش آموزان استان مازندران با کسب 64امتیاز با یک طلا، دو نقره و سه برنز مقام نخست تیمی کشتی فرنگی سی امین المپیاد دانش آموزی را به خود اختصاص دادند.

به گزارش ایلنا، پس از تیم استان مازندران که با کسب 64امتیاز با یک طلا، دو نقره و سه برنز به مقام نخست تیمی کشتی فرنگی رسیدند، شهرستان های تهران با کسب 53امتیاز و با یک طلا و سه نقره شد دوم و تیم استان فارس با کسب 49امتیاز با دو طلا، یک نقره و یک برنز مقام سوم این رقابت ها را بدست آورد.

ضمن اینکه استان های خوزستان با کسب 46امتیاز، استان گیلان با کسب 32امتیاز و استان آذربایجان شرقی با 31امتیاز به ترتیب مقام سوم تا ششم مسابقات را بدست آوردند. این دوره از رقابت های کشتی فرنگی آموزشگاه های کشور با شرکت 191کشتی گیر از 27استان کشور در هشت دوره و با انجام 224کشتی در سالن فردوسی همدان برگزار و در سومین روز از رقابت ها به کار خود پایان داد.

گفتنی است در آخرین روز از رقابت ها در وزن 38کیلوگرم بهنام عبدولی از خوزستان مقام اول، مرتضی نصیری از مازندران مقام دوم و محمد فرهانی از همدان و مهدی ثابت قدم از خراسان رضوی نیز به طور مشترک سوم شدند. در وزن 53کیلوگرم کمیل نورمحمدی از شهرستان های تهران مقام اول، محمدرضا رستمی از فارس مقام دوم و سعید ملای از گیلان و ناصر علیزاده از مازندران نیز به صورت مشترک مقام سوم را کسب کردند. ضمن اینکه در آخرین وزن باقیمانده نیز در وزن 73کیلوگرم نیز سینا جلیلی از آذربایجان شرقی مقام اول، مهدی طاهری از شهرستان های تهران مقام دوم و سید امیررضا نظری از گیلان و سید محمد موسوی از البرز نیز مشترکا سوم شدند.

همچنین تیم شهرستانهای تهران با کسب پنج طلا، یک نقره و دو برنز مقام اول و استان مازندران نیز با کسب 61امتیاز با دو طلا، دو نقره و یک برنز دوم و استان همدان نیز با کسب 40امتیاز با یک نقره و یک برنز مقام سوم این دوره از مسابقات را به خود اختصاص دادند.

در این دوره از رقابت های کشتی آزاد نونهالان آموزشگاه های کشور با شرکت 213کشتی گیر از 27استان کشور در پنج دوره و با انجام 243کشتی در سالن فردوسی همدان برگزار و در سومین روز از رقابت ها به کار خود پایان داد که استان های البرز، تهران و گیلان نیز به ترتیب مقام های سوم تا ششم این رشته را کسب کردند.

گفتنی است در روز آخر این رقابت ها در وزن 53کیلوگرم مهدی یعقوبیان از مازندران مقام اول، پیمان جلیلیان از کرمانشاه مقام دوم و مجتبی اصغری از گیلان و حسین علوی از زنجان مقام سوم مسابقات را بدست آوردند، در وزن 73کیلوگرم نیز مرتضی مسیبی از شهرستان های تهران، مهدی بابایی از همدان به ترتیب مقام اول تا دوم و یاسر شادفر از زنجان و سید میثم طباطبایی از تهران نیز سوم شدند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر