کد خبر: 3371 A

مومنی‌مقدم:

تیم ملی والیبال «ب» با هدایت محمد وکیلی و رضا مومنی‌مقدم برای شرکت در مسابقات جام کنفدراسیون‌ها به ویتنام سفر کرده است.

تیم ملی والیبال «ب» با هدایت محمد وکیلی و رضا مومنی‌مقدم برای شرکت در مسابقات جام کنفدراسیون‌ها به ویتنام سفر کرده است.

به گزارش ابلنا، ایران به عنوان قهرمان دو دوره قبل این مسابقات شناخته‌ می‌شود اما در این دوره با ترکیبی جوان پیش از آنکه دنبال نتیجه باشد به پشتوانه سازی فکر می‌کند.

گفت‌وگوی رضا مومنی‌مقدم مربی تیم ملی را درباره چگونگی انتخاب بازیکنان این تیم، هدف کادر فنی از حضور در جام کنفدراسیون‌ها و مشکلات خروج از کشور ۶ ملی‌پوش سرباز ایران بخوانید.

بازیکنان تیم ملی «ب» با چه معیاری گزینش شدند؟
بعد از تمام شدم لیگ در اسفندماه سال گذشته، ولاسکو ۳۵نفر را به تیم ملی دعوت کرد تا در قالب دو تیم الف و ب تمرین کنند. در آن زمان هدایت تیم «ب» را سی‌چلو (دستیار ولاسکو) بر عهده داشت. می‌توانم بگویم این بازیکنانی که در حال حاضر در ترکیب حضور دارند نخبه‌های لیگ بر‌تر سال قبل بودند. البته بسیاری دیگر نیز به اردوهای تیم ملی دعوت شدند اما بنا به دلایل مختلف ولاسکو در ‌‌نهایت آن‌ها را خط زد. ولاسکو تا دو اردوی آخر تیم ملی «ب» به صورت مستقیم بر عملکرد این تیم نظارت داشت ولی پس از آن همه چیز را به وکیلی واگذار کرد. دیگر حتی سی‌چلو هم سر تمرین‌ها نمی‌آمد و همه کار‌ها توسط کادرفنی جدید انجام می‌شد.

سی‌چلو که باید کنار ولاسکو می‌بود؟
تداخل مسابقات انتخابی لیگ جهانی در مصر با رقابت‌های جام کنفدراسیون آسیا موجب شد سی‌چلو مجبور شود تیم «الف» را در مصر همراهی کند و نتواند به ویتنام بیاید. به همین دلیل وکیلی که قبلا دستیار سی‌چلو بود به عنوان سرمربی این تیم معرفی شد. اگرچه کادر فنی جدید قدری دیر معرفی شد و من و وکیلی به صورت رسمی قدری دیر حکم گرفتیم اما از قبل از عید با همین بازیکنان کار کرده‌بودیم و کاملا با شرایط آشنا هستیم.

آیا انتقاد‌ها به شکست برابر جوانان برزیل را وارد می‌دانید؟
اگر بخواهیم کوتاه به عملکرد این تیم نگاه کنیم شاید انتقاد‌ها وارد باشد اما بهتر است تمام جنبه‌ها را در نظر بگیریم و بعد قضاوت کنیم. همانطور که می‌دانید بازیکنی مثل ناصر رحیمی‌پناه نخستین حضورش را در یک تورنمنت بین‌المللی تجربه می‌کند. همچنین بسیاری دیگر از جمله احمدی و وادی بر اساس آینده‌نگری و تجربه به این مسابقات اعزام شده‌اند. در بازی با برزیل هم چند تن از بازیکنان تیم ما برای نخستین بار مقابل یک تیم خارجی قرار گرفتند و همین موضوع قدری از نظر روانی روی آن‌ها تاثیر گذاشت.

ایران قهرمان ۲دوره گذشته جام کنفدراسیون‌هاست، در این دوره چه انتظاری از این تیم دارید؟
ما در دوره قبل با تمام قدرت در این مسابقات شرکت کرده بودیم. حالا با توجه به شرایط خاص تیم ایران، نمی‌توان پیش‌بینی کرد که چه نتیجه‌ای می‌گیریم. اما همانطور که می‌بینید، سایر تیم‌ها مثل استرالیا تقریبا با ترکیب کامل خود به این مسابقات آمده‌اند. تقریبا اسکلت تیمی که در انتخابی المپیک بازی کرد حالا در ویتنام نیز حضور دارد. سایر تیم‌ها مثل چین و کره جنوبی نیز با ترکیب اصلی در جام کنفدراسیون‌ها شرکت می‌کنند. قطعا کار دشواری پیش رو داریم اما امیدوارم که عملکرد خوبی داشته‌باشیم.

چرا چند تن از بازیکنان این تیم نتوانستند همراه سایر نفرات به ویتنام اعزام شوند؟
واقعیت این است که تیم ملی «ب» در یک گروه سنی هستند که اکثراً سرباز یا محصل هستند. به همین دلیل و بنا به قوانین شرایط خاصی برای خروج از کشور دارند. همین موضوع موجب شده ۳ بازیکن نتوانند در مرحله نخست همراه کاروان ایران به ویتنام بیایند، اما در روز دوم احمدی و سجادی و ملابهرامی نیز اعزام شدند و در ‌‌نهایت روز دوم ۲ بازیکن دیگر نیز به تیم ما ملحق شدند اما ملابهرامی هم مشکل دیگری برایش پیش آمد که از حضور در مسابقات بازماند. البته بعضی بازیکنان دیگر نیز به اردوی تیم نیروهای مسلح پیوستند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر