کد خبر: 37079 A

لیگ واترپلو دچار روزمره‌گی شده؛

امروز لیگ واترپلو به جایی رسیده كه پایتخت15میلیونی حتی یك تیم هم در لیگ واترپلو ندارد.

سرمربی تیم نفت امیدیه با بیان اینكه لیگ واترپلو نیاز به نگاه و تفكر جدید دارد گفت: باید بستر لازم برای حضور بیشتر باشگاهها در لیگ واترپلو و حركت به سمت حرفه ای شدن در این رشته فراهم شود.

به گزارش ایلنا، رضا جعفری با بیان این مطلب افزود: پیش از این لیگ به صورت مجتمع و متمركز برگزار می‌شد كه به اعتقاد من این نوع برگزاری به هیچ‌وجه حرفه‌ای نبود. فدراسیون از 8 سال پیش تصمیم گرفت این مسابقات را به صورت رفت و برگشت برگزار كند و با این كار، سطح كیفی لیگ را بالا ببرد كه این تصمیم تاثیر بسزایی در افزایش انگیزه بازیكنان و ترغیب باشگا‌ه‌ها به سرمایه‌گذاری در لیگ واترپلو داشت و در حال حاضر نیز معتقدم فدراسیون باید نگاه و تفكر جدیدی را در لیگ جاری كند تا لیگ دچار تحول شود و از حالت یكنواخت فعلی بیرون بیاید.

وی تصریح كرد: متاسفانه این روزها لیگ واترپلو دچار روزمره‌گی شده و این اصلا به نفع واترپلو كشور نیست. فدراسیون اگر برنامه ریزی درستی داشته باشد لیگ می تواند پویایی و سازندگی خود را داشته باشد.

سرمربی نفت امیدیه با بیان اینكه در دوره مدیریت وحید مرادی لیگ واترپلو از كیفت مطلوبی برخوردار بود و تیم‌های صاحب نامی در آن حضور داشتند، اظهار داشت: زمانی كه من بازیكن بودم حضور تیم‌های نظیر پتروشیمی تهران، پیكان تهران، دانشگاه آزاد به عنوان نماینده تهران باعث اعتراض اغلب تیم‌ها می‌شد اما امروز لیگ واترپلو به جایی رسیده كه پایتخت15میلیونی حتی یك تیم هم در لیگ واترپلو ندارد.

سرمربی نفت امیدیه با بیان كه اینكه چرا كسی به داد واترپلو نمی رسد ادامه داد: یكی از دلایل افت واترپلو عدم ثبات لازم در مدیریت فدراسیون است، عاملی كه در دوره مدیریت وحید مرادی نقطه قوت فدراسیون محسوب می شد و باعث شده بود تا لیگ دوران شكوفایی خود را تجربه كند.

جعفری تصریح كرد: از وزارت ورزش انتطار داریم تا به واترپلو نگاه جدی تری داشته باشد و در راه حل مشكلات لیگ واترپلو گام بردارد. رفع مشكل تعلیق فدراسیون، تخصیص اعتبارات لازم، برنامه ریزی بلند مدت جملگی عواملی است كه می تواند در كنار ثبات مدیریت به رشد واترپلو كمك كند. به اعتقاد من مشكل كنونی واترپلو فراتر از مربی، ورزشكار و فدراسیون است و این مشكلات باید در سطح وزارت ورزش حل شود. در میان این همه مشكلات، واترپلو چه گناهی دارد كه باید ورزشكارانش با حداقل ها بسوزند و بسازند.

سرمربی نفت امیدیه با بیان اینكه فقدان زیر ساخت‌های مناسب در لیگ واترپلو این رشته را از رونق انداخته، اظهار داشت: متاسفانه واترپلو از زیر ساخت‌های مناسبی در باشگاه‌ها برخوردار نیست و هر ساله شاهدیم باشگاه‌های خوب از سرمایه‌گذاری در این رشته كناره‌گیری می‌كنند كه از نظر من ادامه این روند لیگ واترپلو را به تعطیلی می‌كشاند.

جعفری اذعان داشت: متاسفانه رسانه ها به لیگ واترپلو توجه لازم را ندارند و اغلب سرگرم پرداختن به رشته پر هیاهو اما كم بازده فوتبال هستند در حالی كه با مبلغ قرارداد یكی، دو بازیكن فوتبال می شود لیگ واترپلو را متحول كرد. انتظار ما از رسانه ملی این است كه بیشتر به ورزش های پایه و به ویژه ورزش های آبی توجه كند و این ورزش ها را از مهجور بودن نجات دهد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر