کد خبر: 42651 A

مسابقات بین‌المللی جودو- تفلیس؛

آئین قرعه کشی رقابت‌های بین المللی جودو گرجستان جمعه شب برگزار شد و طی آن نمایندگان کشورمان رقبای خود را شناختند.

آئین قرعه کشی رقابت‌های بین المللی جودو گرجستان جمعه شب برگزار شد و طی آن نمایندگان کشورمان رقبای خود را شناختند.

به گزارش ایلنا، این مسابقات از امروز شنبه با حضور 187 جودوکار از 20 کشور جهان در تفلیس آغاز می شود که الیاس علی اکبری در وزن 73- کیلوگرم تنها نماینده ایران در روز نخست می باشد.

در این وزن 29 جودوکار حضور دارند که علی اکبری در اولین دیدار "یرکبولان" از قزاقستان را پیش رو دارد. وی در صورت برتری باید با "تاتاشویلی" نفر 31 رنکینگ جهانی از کشور میزبان پیکار کند.

اما یکشنبه در دومین روز این مسابقات چهار جودوکار کشورمان به روی تاتامی می روند. در وزن 81 کیلوگرم امیر قاسمی نژاد در اولین دیدار "لاشا زوربیانی" از گرجستان را پیش رو دارد و در صورت برتری با برنده مبارزه جودوکاران رومانی و قزاقستان پیکار می کند. در این وزن هم 29 جودوکار ثبت نام کرده اند.

28 جودوکار در وزن 90 کیلوگرم حضور دارند که تیم ایران دو نماینده دارد. علی محمدنیا در اولین پیکار"اندرو بارنس" نفر 44 رنکینگ جهانی از کشور انگلستان را پیش رو دارد و در صورت برتری به مصاف یکی از جودوکاران بلاروس یا قزاقستان می رود.

محمد جمالی دیگر نماینده ایران در این وزن با "کازیوسیوناک" نفر 59 رده بندی بهترین های جهان از بلاروس مبارزه می کند. جمالی هم در صورت پیروزی در گام نخست باید با برنده پیکار آذربایجان و اکراین دیدار کند.

اما جواد مهجوب در وزن 100- کیلوگرم دور نخست استراحت دارد. وی دور دوم باید با "گئورگی کاوترادزه" از کشور میزبان پیکار کند.یکی از جودوکاران روسیه، ارمنستان یا اکراین نیز حریف بعدی مهجوب در صورت گذر از سد نماینده کشور میزبان می باشد. در این وزن هم 19 جودوکار حضور دارند.

بهزاد وحدانی، قاسم نوری زاده و سعید ملایی سه جودوکار دیگر کاروان اعزامی کشورمان هستند که با صلاحدید کادر فنی تنها در اردوی مشترک بعد از مسابقات حضور پیدا خواهند کرد.

تیم ملی جودو ایران که مسابقات قهرمانی آسیا را فروردین ماه 92 پیش رو دارد به عنوان یک میدان تدارکاتی راهی گرجستان شده است.

جودو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر