کد خبر: 42732 A

محمدباقر نیازی مطرح کرد؛

تمامی سبک‌های مختلف کاراته با هزینه شخصی به رقابت‌های مختلف قهرمانی کشور و یا حتی بین‌المللی اعزام می‌شوند که این امر انگیزه را از جوانان برای تلاش درسطح قهرمانی می‌کاهد.

مسوول سبک وادوریو هیات کاراته خراسان رضوی گفت: همه سبک های مختلف کاراته در استان از استعدادهای زیادی برخوردارند که با داشتن حامی مالی می توانند در رقابت‌های مختلف قهرمانی کشور و حتی جهانی افتخار آفرینی كنند.

به گزارش ایلنا، محمد باقر نیازی با بیان این مطلب افزود: سبک وادوریو یکی از سبک های کنترلی کاراته است که از دهه 50 توسط اساتیدی همچون محمدباقر آقامیری و محمد بهبودی اولین بار در تهران به علاقه‌مندان آموزش داده شد و به طور رسمی از اوایل دهه 70 در استان خراسان فعال شد.

وی با اشاره به کسب مقام نائب قهرمانی میثم بابایی و قهرمانی اهدا طبق فروش از خراسان رضوی به ترتیب در رقابتهای جهانی انگلستان در سال‌های 2004 و 2009 عنوان کرد: تاکنون قهرمانان بسیاری از استان خراسان رضوی در این رشته در رقابتهای مختلف شرکت کرده‌اند و حتی تیم وادوریو دانشگاه آزاد اسلامی منطقه 9 کشور نیز كه از كاراته‌كاران خراسان رضوی بهره می‌برد به عنوان نماینده ایران در رقابت‌های بین المللی 2005 ترکیه به مقام دوم دست یافت.

مسوول سبک وادوریو هیات کاراته خراسان رضوی با بیان اینکه امسال به علت مشکلات مالی نتوانستیم در رقابت‌های قهرمانی کشور كه در دی‌ماه در شهرستان اراک برگزار شد، شرکت کنیم، گفت: تمامی سبک‌های مختلف کاراته با هزینه شخصی به رقابت‌های مختلف قهرمانی کشور و یا حتی بین‌المللی اعزام می‌شوند که این امر انگیزه را از جوانان برای تلاش درسطح قهرمانی می کاهد.

نیازی با اشاره به وجود تعدادی زیادی از سبک های مختلف کاراته زیر نظر هیات کاراته استان خراسان رضوی عنوان کرد: با توجه به تعدد سبک‌های مختلف هیات کاراته استان قادر به تامین مالی تمامی سبک ها که سرشار از استعدادهای فراوانند نمی باشد این در حالی است كه با استقبال حامیان مالی از این رشته از دشواری اعزام به رقابت‌های مختلف کشوری و جهانی كاسته می‌شود و باعث ایجاد انگیزه بیشتر در جوانان خواهد شد.

وی با اشاره به افزایش قیمت اجاره سالن‌های ورزشی افزود: در حال حاضر در حدود 10 باشگاه از شهرستان‌های سبزوار، چناران، مشهد، کلات و نیشابور علاقه‌مندان زیادی مشغول به فراگیری سبک وادوریو هستند که با ایجاد تمهیداتی برای سهولت خرید تاتامی و در اختیار قرار دادن سالن‌های ورزشی قطعا استقبال بیشتری از این سبک خواهد شد.

مسوول سبک وادوریو کارته خراسان رضوی با بیان اینکه در حال حاضر در حال آماده‌سازی چند نفر از کاراته کاران این سبک در تیم منتخب کاراته استان خراسان رضوی جهت اعزام به رقابت‌های قهرمانی کشور هستیم عنوان کرد: قطعا سال آینده در هر 2 بخش آقایان و بانوان در رقابت‌های قهرمانی کشور سبک وادوریو شرکت خواهیم کرد.

هیات کاراته خراسان رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر