کد خبر: 47179 A

شنا مظلوم واقع شده است؛

مجلس آمادگی هرگونه کمک به پیشرفت رشته شنا در ابعاد همگانی و قهرمانی را دارد و آماده است تا با رفع مشکلات سخت افزاری و ساختاری زمینه توسعه و رشد این رشته فراهم شود.

نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شنا جزو رشته‌های مورد تاکید در اسلام است، گفت: متاسفانه شنا در کشور مظلوم واقع شده و جایگاهی متناسب با اهمیت و کارکردهای متنوع خود را ندارد.

به گزارش ایلنا، امید کریمیان نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس که در حاشیه مرحله سوم مسابقات شنای باشگاه‌های کشور، با بیان این مطلب افزود: رشته شنا در کنار تیراندازی و سوارکاری جزو 3 رشته ای است که پیامبر اکرم(ص)فراگیری آن را به مسلمانان توصیه کرده و این امر بیانگر اهمیتی است که می بایست برای این رشته قائل شد.

عضو فراکسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: علاوه بر این شنا کارکردهای متنوع بسیاری دارد که می تواند تمامی طیف های سنی جامعه را دربر بگیرد و در کنار کارکردهای درمانی در ایجاد آرامش روانی، شادابی و سلامتی جامعه نقش آفرین باشد.

کریمیان با تاکید بر اینکه شنا در کشور مظلوم واقع شده و توجه لازم به آن نمی شود، اظهار داشت: متاسفانه به این رشته کلیدی متناسب با اهمیت و جایگاهی که دارد توجه لازم صورت نمی گیرد و جا دارد تا مسئولان وزارت ورزش نگاه ویژه ای به این رشته پایه داشته باشند و از آن حمایت کنند.

نماینده مردم مریوان در مجلس ضمن اعلام آمادگی برای کمک به پیشرفت شنای کشور تصریح کرد: مجلس آمادگی هرگونه کمک به پیشرفت رشته شنا در ابعاد همگانی و قهرمانی را دارد و آماده است تا با رفع مشکلات سخت افزاری و ساختاری زمینه توسعه و رشد این رشته فراهم شود.

در این دیدار جمعی از پیشکسوتان و اعضای خانواده شنای کشور از جمله محمد حسین اقبالی، اجاق و... مسائل و مشکلات پیش روی این رشته ورزشی را با نماینده مجلس در میان گذاشتند و خواستار توجه جدی مسئولان به رشته پایه و مادر شنا شدند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر