کد خبر: 49205 A

با جدال نخبگان؛

انتخابی در 6 وزن و به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود و قرار است نفرات برتر هز وزن به اردوی آمادگی تیم ملی که هفته آینده تشکیل می‌شود، راه یابند.

پیکارهای انتخابی تیم ملی کاراته جهت گزینش نفرات اعزامی به بازی‌های کشورهای اسلامی در شرایطی فردا پنجشنبه در سالن شهید کبکانیان تهران برگزار می‌شود که به جز نفرات اعزامی رقابت‌های جهانی پاریس، تمامی سرمایه ها و نخبگان کاراته در تاتامی انتخابی حضور دارند و همین امر می تواند جذابیت و حساسیت این مبارزات را دو چندان کند.

به گزارش ایلنا، رقابت‌های انتخابی در 6 وزن و به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود و قرار است نفرات برتر هز وزن به اردوی آمادگی تیم ملی که هفته آینده(8 اسفند) تشکیل می‌شود، راه یابند.

در وزن منهای 55 کیلوگرم که قرار است 3 نفر به مرحله دوم انتخابی‌ها راه یابند، 6 کاراته‌کا دست یکدیگر را برای مبارزه‌ای تمام عیار می‌فشارند. مهدی حاتمیان از همدان که در یکسال اخیر نشان داده بخوبی در جاده موفقیت گام بر می‌دارد، محمد قاسمی قهرمان آسیا در سال 2009 که در سوپر لیگ امسال نمایش قابل قبولی داشته، وحید حسنی‌پور قهرمان جوانان جهان که در حال بازگشت به روزهای خوبش است، دیگر مدعی این وزن است که باید شانس خود را مقابل محمد شایگان، مجید حسن‌نیا و آرش یونسی بیازمایند، نفراتی جوان که برای موفقیت در انتخابی فردا بی‌گمان از انگیزه های بالایی برخوردارند.

در وزن منهای 60 کیلوگرم جایی که امیر مهدی‌زاده، مرد طلایی کاراته ایران در جهانی پاریس، دوران نقاهت پس از مصدومیت را سپری می‌کند، علیرضا اجدادی بهترین سبک وزن سوپر لیگ 91، مجتبی شکوهی که به تازگی از بند مصدومیت رها شده، هامون درفشی‌پور با آن فیزیک بدنی منحصر بفرد، روح اله انقابی که در پیکارهای قهرمانی کشور مبارزات خوبی را به نمایش گذاشت، محمد شهریاری که بر سکوی سوم رقابتهای کشور قرار گرفت و حامد اکبری دیگر مدعیان این وزن هستند که نبرد آنها مطمئناً با صحنه‌های بدیع و زیبایی همراه خواهد شد.

در وزن منهای 67 کیلوگرم 7 کاراته کا با شرایط و ویژگی‌های متفاوت به دیدار هم می شتابند که حضور برخی چهره‌های شاخص و صاحبنام در کنار جوانان تازه از راه رسیده و با انگیزه می‌تواند نوید بخش مبارزات جذاب و دیدنی باشد. بدون تردید حضور نامدارنی چون حامد زیگساری نایب قهرمان جهان در سال 2010، محمد غروبی قهرمان آسیا در سال 2009، سعید علیپور نفر سوم آسیا در سال 2012، مجید خسروی بهترین کاراته کای سوپر لیگ در سال گذشته، محمد بخش محمدلو مرد تاثیر گذار تیم دانشگاه آزاد در سوپر لیگ، علی مهدی نژاد و حسین سمندر دو فینالیست مسابقات قهرمانی کشور پیش بینی اینکه چه کسانی به اردوی دوم تیم ملی راه پیدا خواهند کرد را دشوار کرده است.

باید دید در پایان مبارزات وزن منهای 67 کیلوگرم که فدراسیون مجوز حضور 4 نفر را برای اردوی دوم صادر می‌کند، کدام‌یک موفق‌تر از بقیه عمل خواهند کرد و خود را به سعید احمدی نایب قهرمان جهان در سال 2012 که از رقابت‌های انتخابی روز پنجشنبه معاف شده، می‌رسانند.

در وزن منهای 75 کیلوگرم، جایی‌که فدراسیون ابراهیم حسن‌بیگی، سعید فرخی و بهمن عسگری مسافران جهانی کاراته را از انتخابی فردا معاف کرده، مرتضی شفاهی، کیوان ارزن زرین که در پیکارهای کشوری به مدال طلا و نقره دست یافتند، محمد هادی داود آبادی، محمد کیشانی و رضا بهرام پور نفراتی هستند که از بین آنها 3 نفر گزینش خواهند شد.

در وزن منهای 84 کیلوگرم هم حضور چهره‌های شاخص می‌تواند شور رقابت‌های این وزن را گرم می‌کند. احسان حیدری بهترین بازیکن سوپر لیگ در سالجاری، مهدی سلطانی دارنده برنز آسیا در سال 2011، منصور حسن‌بیگی قهرمان آسیا در سال‌های نه چندان دور، سعید حسنی‌پور قهرمان جوانان و امیدهای جهان و محسن خسرو بیگی نفر اول مسابقات قهرمانی کشور در اراک نفراتی هستند که از بین آنها 3 نفر مجوز اردو را به چنگ خواهند آورد تا هشتم اسفند در مرحله دوم اردوها به علی فداکار و مازیار الهامی ملی‌پوشان اعزامی به رقابت‌های جهانی پاریس ملحق شوند.

و بالاخره در سنگین وزن پیمان سلطانیان در یکی دو سال اخیر مبارزات خوبی را از خود ارائه داد. میلاد یاری دارنده مدال برنز امیدهای جهان، دانیال قره‌ویسی، ایمان سنچولی، قهرمان جوانان آسیا روز پنجشنبه به مصاف هم خواهند رفت تا از بین آنها برروی نام یک نفر خط قرمز کشیده شود تا 3 نفر باقی مانده به جمع ذبیح‌اله پورشیب، سامان حیدری و سجاد گنج‌زاده اضافه شوند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر