کد خبر: 510 A

در جلسه هیات رییسه ووشوی آسیا؛

فعالیت هایی جهت ورود ووشو به المپیک 2020 صورت گرفته و به زودی در قالب هیاتی 6 نفره با مسئولان IOCنشستی برگزار خواهد شد.

سی و هفتمین جلسه هیات رییسه ووشوی آسیا امروز دوشنبه با حضور کلیه اعضا از جمله مهدی علی نژاد رییس فدراسیون ووشوی ایران و نایب رییس کنفدراسیون آسیا در شهر هوشی مینه ویتنام برگزار شد.

به گزارش ایلنا، در ابتدای این جلسه موروئوکا دبیر کل ژاپنی هیات رییسه ووشوی آسیا فعالیت فدراسیون ووشوی آسیا در یک سال گذشته را تشریح کرد.

در ادامه یوزای چینگ رییس چینی فدراسیون ووشوی آسیا و جهان آخرین فعالیت های صورت گرفته در ووشو را بیان کرد و اظهار داشت به زودی دفتر فدراسیون جهانی از پکن به شهر لوزان سوییس منتقل خواهد شد.

وی اذعان داشت: فعالیت هایی جهت ورود ووشو به المپیک 2020 صورت گرفته و به زودی و در قالب هیاتی 6 نفره با مسئولان IOC نشستی را برگزار خواهند کرد و این اقدامات را منعکس خواهند نمود، البته گروهی هم از کمیته بین المللی المپیک در رقابت های جهانی جوانان در ماکائو جهت بازدید و بررسی مسابقات ووشو حضور خواهند یافت.

در ادامه این جلسه پروفسور هوانگ رییس فدراسیون ووشوی ویتنام و نایب رییس آسیا در خصوص برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا که از فردا اغاز می شود توضیحاتی را ایراد نمود.

کاماچو رییس فدراسیون ووشوی ویتنام در ادامه در خصوص نحوه اماده سازی این کشور جهت برگزاری مسابقات جوانان آسیا در سال 2013 گزارشی را ارائه داد. این رقابت ها از تاریخ 29 مرداد تا 4 شهریور سال 92 در مانیل پایتخت فیلی پین برگزار خواهد شد.

کاماچو همچنین از علی‌نژاد دعوت به عمل آور د تا در مراسم افتتاحیه محل جدید فدراسیون این کشور در تاریخ 15 نوامبر در مانیل حضور پیدا کند اما مهترین بحث این نشست در خصوص بازی های آسیایی 2014 اینچئون کره جنوبی بود و مقرر شد فدراسیون آسیایی ووشو تلاش کند تا 15 مدال طلا،15نقره و 22 برنز ووشو با همان وزن های ساندا و فرم های تالو باقی بماند.

در این راستا روز 6 شهریور رییس کمیته فنی و دبیرخانه ووشوی آسیا به اینچئون سفر خواهند کرد و با سازمان برگزاری این رقابت ها جلسه برگزار می کنند اما در این نشست علی‌نژاد پیشنهاد داد تا تعداد ورزشکاران ووشو در اینچئون از 13 نفر به 10 نفر تقلیل یابد که این مورد با موافقت اعضای هیات رییسه همراه شد.

رییس فدراسیون ووشوی ایران که هدایت فدراسیون غرب آسیا را نیز عهده دار است در این جلسه همچنین از فعالیت های یکساله فدراسیون ووشوی غرب آسیا و برگزاری دومین دوره رقابت های این منطقه که چندی پیش در زنجان برگزار شد گزارشی را ارائه نمود.

در پایان این نشست مقرر شد که جلسه بعدی هیات رییسه آسیا 30 مرداد سال 92 در شهر مانیل پایتخت فیلی پین برگزار شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر