کد خبر: 514 A

با کسب 2طلا، یک نقره و 3برنز؛

اولین مرحله این پیکارها در کره جنوبی برگزار شد و مرحله دوم و سوم در آتن و مسکو مهر و آبان ماه برگزار خواهد شد.

در پایان نخستین دوره ورلد کاپ کاراته که در شهر بوسان کره جنوبی برگزار شد، تیم دانشگاه آزاد اسلامی با کسب 2 مدال طلا، یک نقره و 3 برنز بر سکوی سوم این رقابت ها قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، در پایان این رقابت ها که 20 کشور حضور داشتند تیم کره جنوبی میزبان بازی ها با 3 طلا، 4 نقره و 4 برنز به مقام قهرمانی دست یافت، هنگ کنگ با یک برنز بیشتر از تیم دانشگاه آزاد در جای دوم ایستاد و تیم دانشگاه آزاد با 2 طلا، یک نقره و 3 برنز به مقام سومی رسید.

در دومین روز این پیکارها در وزن منهای 84 کیلوگرم، مهدی سلطانی با غلبه بر حریفانی از کره جنوبی و فیلیپین، در فینال مقابل دیگر نماینده میزبان مسابقات یعنی کره جنوبی 7 بر صفر پیروز شد و مدال طلا را بر گردن آویخت.

در وزن منهای 60 کیلوگرم محمد قاسمی کاراته کاهایی از فیلیپین و هنگ کنگ را با شکست بدرقه کرد و سپس مقابل لی قهرمان آسیا 3 بر صفر نتیجه را واگذار کرد و برای کسب مدال برنز به مصاف دیگر نماینده کره جنوبی رفت و با برتری مقابل این کاراته کا صاحب مدال برنز این وزن شد.

در وزن منهای 75 کیلوگرم محمدرضا بخشی لو ابتدا حریف کره ای را برد، سپس مقابل کاراته کایی از هنگ کنگ مغلوب شد و در دیدار سوم نماینده سنگاپور را از پیش رو برداشت و به مدال برنز دست یافت.

در بخش بانوان هم الهام خرم جاه که روز گذشته موفق شده بود با شکست دادن رقبایی از هنگ کنگ و کره جنوبی به فینال راه یابد، امروز مقابل حریف تایوانی 7 بر یک نتیجه را واگذار کرد و مدال نقره را از آن خود کرد.

در نخستین روز این مسابقات شاهین جعفری به مدال طلا دست یافت، نسیم ارمنده ای صاحب مدال برنز شد و امیر بهادر تدین به مقام پنجم رسید. فاطمه عباس زاده، سمانه رضایی و نگین گنجعلی خانی هم از دور رقابت ها کنار رفتند.

مسابقات ورلدکاپ در تقویم فدراسیون جهانی گنجانده شده و این اولین مرحله این پیکارها بود که در کره جنوبی برگزار شد و مرحله دوم و سوم در آتن یونان و مسکو روسیه مهر و آبان ماه برگزار خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر