کد خبر: 63337 A

آخرین مسابقه بین المللی به میزبانی ژاپن در شهر سنتی نیپون بوداکان برگزار شد که پرآوازه ترین مرکز هنرهای رزمی، تاریخ، فلسفه و آموزش در جهان است.

فدراسیون جهانی کاراته در تلاش است تا این رشته ورزشی به المپیک راه یابد و از فدراسیون‌های عضو خواسته تا به نحو شایسته‌ای در این راستا اقدام کنند.

به گزارش ایلنا، فدراسیون جهانی چندی است تلاش خود را برای المپیکی شدن کاراته آغاز کرده و از فدراسیون‌های عضو در سراسر جهان هم خواسته است تا اقدامات گسترده ای را در این راستا انجام دهند. به همین منظور، شعار K "کاراته در راه است" را مبنای کار خود قرار داده تا کاراته بتواند به المپیک راه یابد.

براین اساس فدراسیون جهانی این رشته اطلاعاتی را از کشورهای ترکیه، اسپانیا و ژاپن که میزبان بازی های المپیک 2020 شده اند و در رشته کاراته نیز دارای پیشینه خوبی در میزبانی مسابقات مهم هستند را منتشر کرده است.

در گوشه ای از این گزارش آمده است، ترکیه به تازگی چهلمین دوره مسابقات امید و جوانان اروپا را میزبانی کرد و به خوبی نشان داد که تا چه اندازه در زمینه میزبانی رویدادهای مهم اروپایی و جهانی توانمند است. سالن های کاراته شهر تاریخی استامبول در زمان برگزاری مسابقات بین المللی مملو از تماشاگر است که این مساله نشانه ای از علاقه مندی مردم ترکیه به کاراته و توانمندی بالای آنان در این ورزش است.

در گزارش فدراسیون جهانی آمده که اسپانیا تا کنون 3 دوره مسابقات قهرمانی جهانی کاراته را با موفقیت برنامه ریزی و برگزار کرده است.(سال های 1980 و 2002 مادرید و 1992 گرانادا).

اسپانیایی‌ها در زمان میزبانی مسابقات جهانی روزانه 8 هزار تماشاگر را به سالن مسابقات کشاندند که این حقیقت نشان می دهد چرا اسپانیا یکی از کشورهای پیشتاز در تاریخ میزبانی مسابقات جهانی است.

فدراسیون جهانی متذکر شده که ژاپن نیز به عنوان نامزد میزبانی المپیک 2020، تنها کشوری است که توانایی رقابت با اسپانیا را در راستای برنامه ریزی، پیشبرد و اجرای مسابقات جهانی دارد. توکیو محل برگزاری مسابقات جهانی بزرگسالان در سال های 1970، 1977 و 2008 بوده است.

آخرین مسابقه بین المللی به میزبانی ژاپن در شهر سنتی نیپون بوداکان برگزار شد که پرآوازه ترین مرکز هنرهای رزمی، تاریخ، فلسفه و آموزش در جهان است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر