کد خبر: 63387 A

علیرضا دهقان:

پیش از حضور در مسابقه‌های قهرمانی جهان فکر نمی‌کردم بتوانم قهرمان شوم چراکه می‌گفتند وزنه‌بردار کشور چین قوی‌تر است.

وزنه‌بردار قهرمان نوجوانان جهان در حالی 3 نشان طلای جهان را در اولین تجربه برون‌مرزی خود به دست آورد که پیش از حضور در این رقابت‌ها تصور کسب مقام قهرمانی را نداشته است.

به گزارش ایلنا، علیرضا دهقان اظهار کرد: پیش از حضور در مسابقه‌های قهرمانی جهان فکر نمی‌کردم بتوانم قهرمان شوم چراکه می‌گفتند وزنه‌بردار کشور چین قوی‌تر است و تصورم این بود که خیلی بخواهم تلاش کنم بر سکوی دوم می‌ایستم اما وقتی به تاشکند رفتیم و تمرین‌های حریف چینی‌ام را دیدم امیدوار شدم که مقام اولی را کسب می‌کنم و خوشبختانه موفق شدم علاوه بر کسب مدال طلا، رکورد یک ضرب را نیز بشکنم. همچنین متوجه شدم نمی‌شود همیشه روی حرف دیگران حساب کرد و بهتر است آدم بعضی مواقع خودش تجربه کسب کند.

وی ادامه داد: حتی تصمیم گرفتم به رکورد دو ضرب ایران که در حال حاضر با 175 کیلوگرم در اختیار امیر زارع قرار دارد حمله‌ کنم چراکه در تمرین‌ها 183 کیلوگرم را زده بودم اما زمان مسابقه به دلیل وارد شدن استرس و اینکه روز قبل از مسابقه نیز وزن کم کرده بودم سرم گیج رفت و وزنه را انداختم.

وزنه‌بردار دسته 85 کیلوگرم ایران درباره عدم نتیجه‌گیری اوزان پایین ایران در مسابقه‌های وزنه‌برداری قهرمانی جهان گفت: ایران بر روی وزن‌های سنگین بیشتر سرمایه‌گذاری و کار می‌کند، بنابراین وزنه‌بردارهای سنگین وزن خیلی بهتر از سبک‌وزن‌ها هستند. از سوی دیگر وزنه‌بردارهای اوزان پایین، برای اولین مرتبه بود که حضور در مسابقه‌های جهانی را تجربه می‌کردند و استرس خیلی بالایی داشتند، در حالی که در تمرین‌ها خیلی عالی کار کرده بودند و اگر رکوردهایی که در تمرین‌ها زده بودند در زمان مسابقه‌ها نیز می‌زدنند به طور حتم نتیجه خوبی می‌گرفتند اما استرس مانع انجام این کار شد.

دهقان با اشاره به در پیش بودن مسابقه‌های قهرمانی آسیا بیان کرد: با توجه به اینکه رقیب چینی‌ام در مسابقه‌های قهرمانی آسیا نیز شرکت خواهد کرد باید تمرین‌هایم را به طور فشرده دنبال کنم، از سوی دیگر می‌خواهم در آن رقابت‌ها رکورد دو ضرب ایران را نیز بشکنم.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر