کد خبر: 66793 A

برای اولین بار برگزار می‌شود؛

رئیس انجمن ورزش‌های افراد با هوش میانه(دارای معلولیت ذهنی) از برگزاری این مراسم در آستانه میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) خبر داد.

رئیس انجمن ورزش‌های افراد با هوش میانه(دارای معلولیت ذهنی) از برگزاری این مراسم در آستانه میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) خبر داد.

به گزارش ایلنا، عباس باغستانی درباره اهداف برگزاری این مراسم گفت: در تمام دنیا برای جذب افراد ID به فعالیت های ورزشی و نیز فراهم آوردن فضاهای مورد نیاز ورزشی برای این افراد، از حمایت‌های مردمی و نیز فعالیت‌های داوطلبانه استفاده می‌شود و این امر در جهت شناساندن توانایی افراد دارای معلولیت ذهنی و نیز نزدیک شدن بیشتر آنها به فعالیت‌های اجتماعی بسیار موثر است.

رئیس انجمن ورزش‌های ID در ادامه افزود: با توجه به موارد گفته شده و نیز با توجه به داشتن فرهنگ غنی ورزش پهلوانی که از سال‌های دور برای ما به یادگار مانده و در آن بر دستگیری و حمایت هم نوعان تاکید می‌شود، بر آن شدیم تا با برگزاری یک مراسم نمادین در مجموعه ای ورزشی که در آن ورزش زورخانه‌ای انجام می‌شود، علاقه مندان به حمایت از توسعه ورزش برای این عزیزان را شناسایی و جذب کنیم. در واقع این مراسم گلریزان صرفا برای دعوت از چهره های ماندگار، هنرمندان، ورزشکاران و تمامی افرادی که مایل به آشنایی و حمایت از ورزش برای افراد ID هستند ترتیب داده شده که با حضور در این مراسم و دریافت فرم‌های ارتباطی با انجمن در ارتباط خواهند بود و پس از آن از طریق سامانه پیام کوتاه، سایت و سایر راه های ارتباطی در جریان برنامه‌های این انجمن قرار خواهند گرفت.

باغستانی خاطرنشان کرد: این مراسم برای نهادینه کردن فرهنگ حمایت از ورزش ID ترتیب داده شده و به هیچ عنوان قصد جمع آوری کمک های نقدی نیست، به همین منظور از اعلام شماره حساب نیز خودداری کردیم تا افرادی که از هر قشر و طبقه به این مراسم می‌آیند، صرفا با حال و هوای ورزشکاران و توانایی های آنها آشنا شوند و پس از آن چنانچه مایل به همکاری با ما در هر زمینه بودند، از طریق راه‌های ارتباطی در نظر گرفته شده با انجمن در تماس باشند.

وی در پایان از شبکه ورزش که این برنامه به پیشنهاد آن ترتیب داده شد و نیز از فدراسیون ورزش های پهلوانی و زورخانه ای که مراسم با همکاری آن برگزار می شود قدردانی کرد و گفت: از علاقه‌مندان دعوت می‌کنم در این برنامه که روز سه شنبه، دهم اردیبهشت‌ماه، ساعت 18 تا 20 در سالن ورزش‌های باستانی باغ موزه قصر واقع در خیابان شریعتی، خیابان پلیس، میدان پلیس برگزار می شود، حضور یابند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر