کد خبر: 67413 A

والیبال باشگاه‌های مردان آسیا؛

تیم والیبال کاله مازندران با شکست الریان قطر علاوه بر کسب قهرمانی، مجوز حضور در رقابت‌های باشگاه‌های جهان را هم به دست آورد.

تیم والیبال کاله مازندران با شکست الریان قطر در مرحله نهایی مسابقات والیبال باشگاه‌های آسیا علاوه بر کسب قهرمانی، مجوز حضور در رقابت‌های باشگاه های جهان را هم به دست آورد.

به گزارش ایلنا، در آخرین روز رقابت‌های والیبال باشگاه‌های مردان آسیا که در سالن 12 هزار نفری آزادی برگزار شد تیم والیبال کاله مازندران در بازی فینال مقابل الریان قطر قرار گرفت و با شکست 3 بر صفر این تیم جام قهرمانی را بالای سر برد و جشن قهرمانی اش را در کنار هوادارانش برگزار کرد.

کاله مازندران که بعد از تیم‌های پیکان، صنام و سایپا، چهارمین نماینده والیبال ایران در باشگاه‌های آسیا است با قهرمانی در این مسابقات توانست به روند مدال‌آوری ایران ادامه دهد تا همچنان والیبال ایران چه در رده ملی و چه در رده باشگاهی قدرت اول آسیا باشد. با این مدال ارزشمند، جمع مدال‌های طلای ایران در مسابقات باشگاه های آسیا به عدد 9 رسید تا باز هم آسیایی ها مقابل قدرت ایران تسلیم شوند.

این تیم اگرچه در سال گذشته و در اولین حضورش در این مسابقات با کسب رده سوم به کار خود پایان داد اما با قهرمانی در چهاردهمین دوره نشان داد که شایستگی حضور در میان بهترین‌های جهان را دارد و به عنوان نماینده آسیا وارد این میدان مهم می‌شود.

اما تیم کاله همچون بازی‌های گذشته خود با ترکیب اصلی‌اش به میدان آمد؛ موسوی، زرینی، غلامی، علیزاده، پتکوویچ، قرا و قائمی بازیکنانی بودند که در ابتدا مقابل الریان بازی کردند. نماینده کشورمان در ست اول کار سختی را داشت چراکه الریان قطر هم برای رسیدن به قهرمانی با آمادگی کامل به میدان آمد و از همان ابتدا پا به پای نمایندگان کشورمان امتیاز آوری کرد.

قطری‌ها در ست اول 8-7 از کاله پیش افتادند و همین موضوع کافی بود تا بهروز عطایی خطر را احساس کند و بازیکنانش را به بازی منسجم تر دعوت کند. در اواخر همین ست بود که سرمربی این تیم با تعویض پتکوویچ و غلامی، نریمان نژاد و بازارگرد را به زمین فرستاد تا این ست با امتیاز 25-22 به سود ایران تمام شود.

اما ست دوم اگرچه در ابتدا باز هم با امتیازآوری قطری‌ها همراه بود اما کاله به خوبی فاصله امتیازی اش را حفظ کرد. آنها در تمام دقایق این ست از حریف خود پیش بودند و فاصله امتیازی به نسبت خوبی را با حریف خود داشتند. آنها در دریافتها و البته دفاع روی تور عملکرد خوبی داشتند تا در نهایت این ست هم با امتیاز 25-17 به سود کاله به پایان رسید.

در ست سوم کاله همچون دو ست دیگر کار را با امتیاز آوری هایش آغاز کرد تا باز هم برتری در همه لحظات بازی از آن کاله باشد.

در ست سوم عثمان عجم کاپیتان تیم الریان قطر به دلیل اعتراض به داور، کارت زرد دریافت کرد اما در نهایت پیروزی در این ست هم از آن کاله بود تا این تیم با امتیاز 25-21 با موفقیت به کار خود در باشگاه‌های آسیا پایان دهد.

قضاوت این بازی را یاسو چیونوبو از ژاپن به عنوان داور اول و زیلا هنا از لبنان بر عهده داشتند.

نتیجه کلی این بازی به شرح زیر است:
کاله مازندران – الریان قطر
(25-22، 25-17، 25-21)

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر