کد خبر: 7226 A

والیبال جوانان آسیا- ارومیه؛

والیبال اسیا در رده های سنی مختلف قدرتمند است و مبارزه با آنان برای استرالیا که والیبال حرفه ای دیرهنگام آغاز می کند، سخت است.

سرمربی تیم والیبال استرالیا با بیان اینکه والیبال حرفه ای در استرالیا از 14 سالگی آغاز می شود، گفت: به همین دلیل بازیکنان این کشور در رده سنی جوانان در 15 دوره گذشته مسابقات قهرمانی آسیا بر روی سکو نرفته اند.

به گزارش ایلنا، دانیل ایلوتو پس از کسب نخستین پیروزی خود در مسابقات والیبال قهرمانی جوانان آسیا در ارومیه در نشست خبری افزود: والیبال اسیا در رده های سنی مختلف قدرتمند است و مبارزه با آنان برای استرالیا که والیبال حرفه ای دیرهنگام آغاز می کند، سخت است.

وی در خصوص واگذاری امتیاز دو ست به تیم جوانان ترکمنستان افزود: بازی اول هر تورنمنتی مشکلات خود را دارد و بازیکنان استرالیا سعی خود را کردند تا به بازی مسلط شوند اما دو ست را واگذار کردیم.

سرمربی تیم والیبال استرالیا در ادامه افزود: بازیکنان ما در دو ست اول و دوم اعتماد به نفس داشتند اما در ست های سوم و چهارم با مشکل روبر شدند. البته نباید بازی خوب ترکمستان را نیز نادیده گرفت.

وی در خصوص بازی با تیم والیبال جوانان ایران نیز گفت: بازیکنان ایران خوب هستند اما بازی در برابر تماشاگران ایران سخت است که سالن مسابقه را تکمیل می کنند. من یقین دارم بازی با ایران تجربه بسیار مفیدی برای تیم ما خواهد بود تا در برابر جمعیت زیاد نیز خود را بیازمایند.

کاپیتان تیم استرالیا نیز در این نشست خبری در باره تیم های مدعی قهرمانی در این رقابت ها گفت: تیم ایران قوی است و از امتیاز میزبانی برخوردار است. تیم های ژاپن و چین نیز از دیگر مدعیان قهرمانی هستند.

روری ولش 19 ساله که مدت پنج سال والیبال حرفه ای را دنبال می کند، تجربه خود را از سایر بازیکنان استرالیا بیشتر دانست و گفت: بچه های ما سابقه سه یا چهار ساله در والیبال دارند و تجربه کمتری نسبت به دیگر بازیکنان در این تورنمنت دارند.

تیم های والیبال ترکمنستان و استرالیا نخستین بازی شانزدهمین دوره رقابت های قهرمانی جوانان آسیا را صبح امروز در ارومیه برگزار کردند که جوانان استرالیا سه بر دو حریف خود را شکست دادند.

والیبال والیبال جوانان آسیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر