کد خبر: 75104 A

ووشو گزینه اصلی حضور در المپیک است

واقعیت این است که نبود امکانات تاثیر خود را بر روی تیم ملی می‌گذارد.

ملی‌پوش‌ ووشوی کشورمان درخصوص احتمال حضور این رشته در المپیک گفت: پیگیری‌های زیادی در این زمینه شده و گزینه اصلی برای ورود به المپیک رشته ووشو و راگبی است و احتمالش زیاد است در سال 2020 ووشو المپیکی باشد.

حمیدرضا قلی‌پور در گفت‌وگو با ایلنا با بیان این مطلب اظهارکرد: بسیاری از کشورها از هم اکنون روی این رشته‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌اند، حتی کشورهایی که در گذشته در مسابقات ووشو شرکت نمی‌کردند با جذب مربیان چینی در حال تلاش هستند خیلی سریع در این رشته رشد کنند که این مساله کار ما را سخت‌تر می‌کند.

وی افزود: شانس حضور رشته ساندا در المپیک که به کارهای نمایشی اختصاص دارد بیشتر از رشته تالو است که ورزشکاران در آن به مبارزه می‌پردازند. به هر حال ما در ساندا هم ورزشکاران خوبی داریم اما در تالو برای کسب مدال شانس بیشتری داشتیم ولی باید در این زمینه هم بیشتر از گذشته کار کنیم.

قلی‌پور با اشاره به آخرین وضعیت آمادگی اش اظهار داشت: من تمرینات شخصی‌ام را پیگیری می‌کنم و از اول تیرماه در اردوی تیم ملی حاضر خواهم بود تا برای مسابقات ورگن کلمبیا آماده شوم. خوشبختانه در حال حاضر شرایطم خوب است. انشاء‌الله در مسابقات کلمبیا هم بهترین نتیجه را بگیرم، البته باید بگویم سطح این مسابقات بسیار بالا است و تمامی نفرات برتر جهان که در مسابقات قهرمانی جهان در ترکیه حاضر بودند در این رقابت‌ها هم حاضر خواهند بود. من در  ترکیه تمامی حریفانم را شکست دادم و عنوان قهرمانی را به دست آوردم.

وی ادامه داد: این رقابت‌ها به عنوان یک مسابقه تدارکاتی برای من محسوب می‌شود که خود را برای مسابقات جهانی که آبان‌ماه در مالزی برگزار می‌شود آماده کنم. هدف اصلی من کسب مدال طلای مسابقات جهانی است.

این ووشوکار ملی‌پوش با اشاره به مشکلات مالی فدراسیون ووشو گفت: متاسفانه مشکلات مالی اجازه نمی‌دهد اردوها به شکل مطلوب برگزار شود اما رییس فدراسیون تمام تلاش خود را انجام می‌دهد تا مشکلات را برطرف کند اما واقعیت این است که نبود امکانات تاثیر خود را بر روی تیم ملی می‌گذارد.

قلی‌پور همچنین با اشاره به آمادگی ووشوکاران در مسابقه انتخابی تیم ملی اظهار داشت: امسال سطح مسابقات انتخابی بسیار بالا بود و فاصله نفرات اول با دوم بسیار کم بود، البته مسابقات انتخابی تیم ملی در 3 مرحله انجام می‌شود که ما مرحله نخست آن را پشت سرگذاشتیم که دو مرحله بعدی آن در اردوی تیم ملی در 25 مردادماه برگزار خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر