کد خبر: 75383 A

FIVB به شکایت ایران رسیدگی کرد

مذاکرات فدراسیون والیبال ایران به سرانجام رسید و تیم ملی جوانان والیبال کشورمان به طور مستقیم به رقابت های جوانان جهان صعود کرد.

مذاکرات فدراسیون والیبال ایران به سرانجام رسید و تیم ملی جوانان والیبال کشورمان به طور مستقیم به رقابت های جوانان جهان صعود کرد.

به گزارش ایلنا، پس از شکایت فدراسیون والیبال ایران از هند به FIVB و AVC، به علت کارشکنی و عدم همکاری هندی ها در صدور ویزا و جلوگیری از شرکت ایران در اولین دوره مسابقات والیبال ساحلی قهرمانی جوانان آسیا و انتخابی جهان، فدراسیون جهانی والیبال و کنفدراسیون والیبال آسیا پس از بررسی موضوع جواز حضور تیم ملی جوانان والیبال ساحلی ایران در رقابت های قهرمانی جوانان جهان را صادر کرد.

این در حالی بود که چندی پیش مسئولان فدراسیون والیبال، پس از قطعی شدن عدم حضور تیم های ملی جوانان والیبال ساحلی کشورمان متشکل از کامبیز کلته، بهنام توکلی و عبداله ایزدی، رسول خواجه که چند ماه در اردوی آمادگی به سر می بردند، با ارسال نامه ای به فدراسیون جهانی والیبال و کنفدراسیون والیبال آسیا از کارشکنی هندی ها و پایمال شدن حق والیبال ساحلی ایران شکایت کردند و پس از انجام مذاکرات و پی گیری شبانه روزی، FIVB با ارسال نامه ای به ایران و کنفدراسیون والیبال آسیا اعلام کرد:

یک تیم از ایران به طور مستقیم در رقابت های والیبال ساحلی زیر 21 سال (جوانان) جهان در کرواسی که در تاریخ 20تا 23 ژوئن (30خرداد تا 2 تیر) در شهر اوماگ کرواسی برگزار می شود، حضور پیدا می کند و یک تیم دیگر پس از شرکت در مسابقات انتخابی می تواند جواز حضور در این رقابت ها را کسب کند.

بر اساس اعلام کمیته والیبال ساحلی فدراسیون والیبال کشورمان بهنام توکلی و کامبیز کلته به عنوان تیم ایران الف در مسابقات اصلی و رسول خواجه و عبدا... ایزدی به عنوان تیم ایران ب در رقابت های انتخابی شرکت خواهند کرد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر