کد خبر: 75780 A

آلویس کانکوفسکی:

منطقه آذربایجان منطقه‌ای بسیار زیبا است که مردمان آن هم مهمان‌نواز و دوستدار رشته ورزشی دوچرخه‌سواری هستند.

ایلنا- یزد: رکابزن اهل جمهوری چک،  تور بین‌المللی دوچرخه سواری ایران – آذربایجان را یکی از بزرگترین تورنمنت‌های سطح آسیا دانست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، آلویس کانکوفسکی گفت: از این بابت که در تور ایران(آذربایجان) به عنوان یکی از بزرگترین و مهمترین تورهای دوچرخه‌سواری شرکت کرده‌ام، احساس افتخار می‌کنم.

وی ادامه داد: منطقه آذربایجان در  ایران منطقه‌ای بسیار زیبا است که مردمان آن هم مهمان‌نواز و دوستدار رشته ورزشی دوچرخه‌سواری هستند.

این رکابزن اهل جمهوری چک که قهرمانی جهان در سال 2007 را در کارنامه دارد، درخصوص مرحله چهارم بیست و هشتمین دوره تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری ایران(آذربایجان) تصریح کرد: این مرحله از تور جزو مسیرهای کف و دارای سه خط امتیازی بود و رقابت شدیدی بین دوچرخه‌سواران بود و خوشحالم توانستم با جمع آوری امتیازات لازم و بهبود زمان در مجموع به پیراهن طلایی و امتیازی مجموع 4 مرحله دست پیدا کنم.

وی با اشاره به سختی مسیر مرحله پنجم تور بیست و هشتم، گفت: از هم اکنون می‌گویم برای مرحله پنجم که یک مسیر کوهستانی و دارای سربالایی‌های زیادی است، امید موفقیت چندانی ندارم و می‌توانم بگویم امروز بیش از آنکه برای خط زدن تلاش کنم، یک تماشاگر خواهم بود.

کانکوفسکی ادامه داد: با این حال تلاش من و هم تیمی‌هایم برای موفقیت تیم دوکلاپراگ ادامه خواهد داشت و ما سعی خواهیم کرد میلان کادلچ که یک سربالایی رو خوب و قوی است را کمک کنیم تا در این مرحله صاحب عنوان شود و زمان تیم را بهتر کنیم.

کانکوفسکی تا پایان مرحله چهارم و در مجموع 4 مرحله از بیست و هشتمین دوره تور بین المللی دوچرخه سواری ایران – آذربایجان با کسب 12 امتیاز همچنان صاحب پیراهن امتیازی است. این رکابزن مطرح همچنین با زمان 10 ساعت و 44 دقیقه و 56 ثانیه در صدر رکابزنان تور قرار گرفته و صاحب پیراهن طلایی است.

مرحله پنجم این رقابت‌ها امروز یکشنبه پنجم خردادماه در مسیر 192 کیلومتری منطقه آزاد ارس تا پیست اسکی سهند تبریز برگزار می‌شود.
بیست و هشتمین دوره تور دوچرخه سواری ایران با جایزه 50 هزار یورویی از یک تا 6 خرداد با حضور 19 تیم داخلی و خارجی در مسیرها و جاده‌های دو استان آذربایجان شرقی و غربی در حال برگزاری است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر